با افتتاح مترو هشتگرد اقبال برای ۱۰ هزار واحد فاقد مسکن مهر بالا می رود

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۰۸/۱۵
با بهره برداری از مترو هشتگرد اقبال برای ۱۰ هزار و احد فاقد متقاضی مسکن مهر هشتگرد بالا می‌رود و ۳۵ درصد از بار ترافیک آزاد راه تهران ـ کرج ـ قزوین کم می شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن به نقل از موج، شهر جدید هشتگرد در مسیر پر ترددترین شریان اصلی کشور قرار دارد و از ظرفیت بالایی برای تبدیل شدن به یک شهر مهم برخوردار است اما با توجه به مشکلات ترافیکی و آماده نشدن خط ریلی هنوز آن‌ چنان که باید مورد اقبال مردم قرار نگرفته است. به همین دلیل از مجموع ۴۸ هزار واحد مسکن مهر این شهر ۱۰ هزار واحد فاقد متقاضی است.

مترو هشتگرد روزهای پایانی را طی می‌کند و اگر تنها ۶۰ میلیارد تومان کمک دولتی دریافت کند مابقی رقم برای تکمیل آن که حدود ۹۰ میلیارد تومان است توسط پیمانکار تامین خواهد شد. این موضوع از آن جهت اهمیت بیشتری دارد که بودجه مترو پردیس به تکمیل مترو هشتگرد گره خورده است.

البته هم‌ اکنون خط ریلی هشتگرد ۹۴ درصد و ایستگاه آن که گفته می‌شود بزرگ‌ ترین ایستگاه مترو کشور است دارای حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است. با این حال وجود معارضین شهری در مسیر مترو موجب طولانی شدن اجرای پروژه شده است. هم‌ اکنون در پل حصارک که ۱۱۵ متر از مسیر را شامل می‌شود به دلیل تقاطع با پروژه شهرداری کار به کندی پیش می‌رود و با رفع معارض، مترو به کار خود ادامه خواهد داد. در خصوص تامین اعتبار نیز عنوان شده گزارش مبسوطی تهیه و برای تامین بودجه به ریاست جمهوری ارسال خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در خصوص تمایز شهر جدید هشتگرد نسبت به سایر شهرهای جدید می‌گوید: با اطلاع دقیقی که از شهرهای جدید داریم ویژگی‌های طبیعی هشتگرد منحصر به فرد است اما مغفول مانده است.

شهر جدید هشتگرد در مسیر پر ترددترین شریان اصلی کشور است

حبیب الله طاهرخانی بیان می‌کند: دومین ویژگی شهر جدید هشتگرد قرارگیری در مسیر پر ترددترین شریان اصلی کشور است. این حجم از تردد را در محور دیگری نداریم که برنامه ریزی جهت استفاده از این پتانسیل بسیار مهم است. اگر به این سمت حرکت کنیم شهر جدید هشتگرد متفاوت‌ تری را خواهیم داشت.

استاندار البرز هم در رابطه با تکمیل خط مترو گلشهرـ هشتگرد اظهار می‌کند: مشکلی برای تکمیل این طرح وجود ندارد و چون از پروژه های مهم برای استان است و ۳۵ درصد بار ترافیکی اتوبان را کاهش می دهد از اهمیت بالایی برخوردار است. ضمن اینکه آلودگی هوا و بار ترافیک سنگین پل حصارک و سایر محورها را نیز تعدیل می کند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000