بازار آپارتمان های زیر قیمت در پایتخت

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۰۸/۲۰
بازار معاملات آپارتمان‌های ۱۵ تا ۳۰ ساله در شهر تهران در حالی این روزها از طرف طیف خاصی از متقاضیان مسکن مورد توجه قرار گرفته است که عمده این واحدها به‌ صورت «فایل‌ های زیر قیمت» یا «قیمت مناسب» برای متقاضیان قابل دسترس شده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن به نقل از «دنیای اقتصاد» در حال حاضر دو گروه از متقاضیان خرید مسکن ترجیح می‌دهند به جای خرید آپارتمان‌های نوساز یا کم‌ سن و سال، آپارتمان‌های قدیمی‌ ساز خریداری کنند که نسبت به واحدهای نوساز و کم‌ سن به‌ طور متوسط ۲۰ درصد ارزان‌ تر هستند.
برخی از متقاضیان خانه‌ اولی که قصد استفاده از تسهیلات خرید مسکن را ندارند هم‌ اکنون اولین گروه متقاضی خرید آپارتمان‌های قدیمی‌ ساز اما قابل سکونت را تشکیل می‌دهند؛ این در حالی است که هر چند گروه‌های دیگری از خانه‌ اولی‌ها نیز تمایل به خرید واحدهای قدیمی‌ ساز ارزان‌ تر اما با متراژ بزرگ‌ تر یا واقع در محلات بالاتر شهر دارند، اما با توجه به اینکه در حال حاضر برای دریافت تسهیلات خرید مسکن خانه‌ اولی‌ها -با سقف ۱۶۰ میلیون تومان- شرط سنی تا ۱۵ سال برای آپارتمان‌ها تعیین شده است، فعلا قادر به خرید این گروه از آپارتمان‌ها نیستند.
دسته دوم متقاضی خرید واحدهای مسکونی قدیمی‌ ساز اما با متراژ بزرگ‌ تر یا واقع در محلات مرغوب‌ تر شهر، افرادی هستند که قصد تبدیل به احسن واحدهای مسکونی خود را دارند اما به دلیل ناتوانی در تامین هزینه خرید واحدهای نوساز یا کم‌ سن در متراژ یا محله دلخواه ترجیح می‌دهند واحدهای قدیمی‌ ساز و قابل سکونت را انتخاب و خریداری کنند. هر چند تحقیقات میدانی نشان می‌دهد هم‌ اکنون تعداد محدودی تقاضا برای خرید واحدهای قدیمی‌ ساز به قصد سرمایه‌گذاری در بازار مسکن از سوی خانوارها نیز وجود دارد که ترجیح می‌دهند پس‌ اندازهای خود را وارد بازار مسکن کنند اما توان مالی آنها برای خرید آپارتمان‌های نوساز محدود است. در حال حاضر بازار عرضه واحدهای مسکونی قدیمی‌ ساز اما قابل سکونت، تنوع مطلوبی از فایل‌های فروش را در خود جای داده است که متقاضیان این دسته از واحدها می‌توانند از بین آنها واحد مورد نظر خود را یافته و خریداری کنند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000