برای ایمن‌‌ سازی ساختمان‌ های بلند مرتبه به دستورات جدید نیاز داریم

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۰۸/۲۱
شهرداری تهران برای ایمن‌ تر کردن ساختمان‌ های قدیمی و جدید در جهت مقابله با زلزله و آتش‌ سوزی نیاز به دستورات جدید دارد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مرتضی الویری، عضو شورای شهر تهران در مورد وضعیت ایمنی ساختمان‌ های بلند مرتبه پایتخت، گفت: یکی از مشکلاتی که در تهران وجود دارد، مربوط به امنیت ساختمان‌ های بلند مرتبه است. به غیر از ساختمان‌های بلند مرتبه قدیمی، برخی ساختمان‌های جدید هم از نظر ایمنی وضعیت مطلوبی ندارند.

وی ادامه داد: شهرداری باید در این زمینه‌ برنامه‌ ریزی کنند، چرا که متولی ایمنی سازه‌ها است. امنیت این ساختمان‌ها بر عهده "سازمان مقابله با حوادث غیرمترقبه" است که وظیفه ایمن‌ سازی و مقابله با حوادث طبیعی را بر عهده دارد. این سازمان همواره باید وضعیت سازه‌‌ها را بررسی کند.

الویری با اشاره به اولویت وظایف این سازمان تصریح کرد: اولویت این نظارت‌ها، ساختمان‌ های مراکز آتش‌ نشانی است، زیرا اگر این ساختمان‌ها دچار مشکل شوند، اطفا حریق و دسترسی ماموران آتش نشانی به محل حادثه دیده با اخلال مواجه می‌شود.

شهردار اسبق تهران با اشاره به مقاوم‌ سازی ساختمان‌هایی که به تازگی ساخته می‌شوند، بیان کرد: به غیر از ساختمان‌های قدیمی که باید ایمنی آنها را به‌ روز کنند، در مورد ساختمان‌های جدید و تازه ساخت هم احتیاج به دستورات جدیدی است.

وی تصریح کرد: این سازه‌های جدید همان اندازه که باید در برابر آتش‌ سوزی ایمن باشند، باید توان مقاومت در برابر زلزله‌های احتمالی تهران را هم داشته باشند. این موارد در دستور کار شهرداری تهران قرار گرفته است و شورای شهر هم بر عملکرد شهرداری نظارت دارد.

الویری در خصوص ارتقا سطح آتش‌ نشانی تهران گفت: برای خرید ادوات جدید آتش‌ نشانی تمهیداتی اندیشیده شده است که این برنامه که در راستای ارتقا سطح آتش‌ نشانی تهران خواهد بود. لازم به ذکر است که باید یک ردیف بودجه‌ای برای خرید این ادوات در بودجه سالانه قرار داد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000