رونق بازار مسکن آغاز شده است

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۰۸/۲۱
رونق مسکن در بازار آغاز شده و تولید مسکن باید افزایش یابد. سالانه ۸۰۰ هزار ازدواج در کشور صورت می‌گیرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن به نقل از فارس، مصطفی‌ قلی خسروی در نشست چالش‌های رکود مسکن در کلان‌ شهرها به‌ ویژه تهران و دغدغه‌های مشاوران املاک با تأکید بر اینکه باید سرمایه‌ها از بانک‌ها خارج و به سمت تولید هدایت شود، گفت: ‌قطعاً با خروج سرمایه از بانک‌ها و هدایت آنها به سمت تولید به‌ ویژه تولید مسکن که به طور مستقیم 300 شغل را رونق می‌دهد، می‌تواند موجب رونق اقتصادی شود و اقتصاد را شکوفا کند.

وی گفت: در کشور چین علی‌ رغم وجود خانه‌های خالی از سکنه، باز هم تولید مسکن انجام می‌شود و وقتی از مسئولان آن پرسیده می‌شود، چرا با وجود این میزان واحد خالی از سکنه تولید مسکن انجام می‌شود، اعلام می‌کنند که این واحدهای ساخته شده برای نسل آینده است.

خسروی با اشاره به اینکه اگر تعداد واحدهای مسکونی افزایش یابد باز هم به آن واژه‌ای که در سال‌های دور به آن اطلاق می‌شد که مستأجری خوش‌نشینی است، گفت: باید واحدهای خالی از سکنه که از سوی برخی احتکار می‌شود، به روش‌های تعزیراتی با آنها برخورد شود، تا این واحدها وارد بازار شود.

عضو هیأت‌ مدیره اتحادیه مشاوران املاک گفت: تولید مسکن باید افزایش یابد و ساخت مسکن باید به حدی برسد که تقاضا از عرضه عقب نماند، هر چند باید اذعان شود مشکل مسکن در هیچ جای دنیا به طور کامل رفع نشده است.

وی افزود: متأسفانه با گفتن رکود، رکود ایجاد می‌شود، اما آمارها از میزان معاملات نشان می‌دهد که رکود از بازار مسکن خارج شده و رونق وارد بازار شده است؛ چرا که 97 هزار معامله مسکن در کشور در ماه گذشته گزارش شده است که این حاکی از رشد میزان معاملات است.

خسروی با تأکید بر اینکه حدود 30 سال است در اتحادیه مشاوران املاک حضور دارد و 14 سال را رئیس اتحادیه بوده است، تصریح کرد: ما معتقدیم که کد رهگیری امنیت معاملات را افزایش می‌دهد، نه میزان تشخیص مالیات، پس باید اداره ثبت با مشاوران املاک تعامل بیشتری کند؛ چرا که مشاوران املاک هستند که نان را به سردفترها می‌رسانند، پس یعنی بله‌ برون مسکن توسط مشاوران املاک انجام می‌شود و سردفترها عقد را انجام می‌دهند.

عضو هیأت‌ مدیره اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اینکه سردفتران به اسناد و پلاک ثبتی اشراف دارند، اما مشاوران املاک از این موضوع محروم هستند، گفت:‌ سال‌ها تلاش کرده‌ایم که کد رهگیری که با هدف شفاف‌ سازی معاملات انجام می‌شود، توسط پلاک ثبتی باشد، نه کد پستی، اما به جایی نرسید پس باید اتحادیه مشاوران املاک به این سمت حرکت کنند که دریافت کد رهگیری از طریق پلاک ثبتی باشد.

وی با بیان اینکه مشاوران املاک وقتی اعلام کنند قیمت مسکن گران شده، قیمت ملک گران‌تر خواهد شد، گفت: اینکه می‌گویند مشاوران قیمت ملک را بالا می‌برند، بی‌انصافی است، پس باید تأکید کنم مشاوران املاک جادوگر نیستند.

به گفته وی دلال باید با دلالت و صداقت کار کند و قیمت ملک را پایین یا بالاتر از قیمت واقعی اظهار نکند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار که پرسید آیا از اپلیکیشن‌ها و استارت‌ آپ‌هایی که در حوزه مسکن ایجاد شده‌اند، حمایت می‌کنید، گفت: نمی توانیم با تکنولوژی‌ مقابله کنیم، پس باید از تکنولوژی‌ و نرم‌افزارها به نفع خودمان استفاده کنیم؛ چرا که معتقدیم این اپلیکیشن‌ها می‌توانند در جهت منافع مردم حرکت کنند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000