برگزاری نخستین نمایشگاه شهر هوشمند در کشور

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۰۸/۲۳
دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه شهر هوشمند در بهمن ماه سال جاری (۱۳۹۶) از حضور شرکت‌ های داخلی توانمند در این حوزه و همچنین برخی شرکت های خارجی در این نمایشگاه خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن به نقل از ایسنا، اصغر رضانژاد - دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه شهر هوشمند در بهمن ماه سال جاری (۱۳۹۶) و ارتباط آن با حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اظهار کرد: اساسا موضوع شهر هوشمند بدون استفاده از فناوری اطلاعات قابل تصور نیست، چرا که همه موضوعاتی که باعث هوشمند سازی شهرها می‌شود موضوعات مربوط به فناوری اطلاعات است.

وی با اشاره به زیر ساخت‌های تکنولوژیک، شهرهای هوشمند اعم از زیر ساخت‌ها فیبری و بیگ‌دیتاها، اظهار کرد: شهر آینده شهر گسترده‌ای است که تمام حوزه‌هایی که انسان با آن سر و کار دارد را در برمی‌گیرد. در زمینه مسائل حمل‌ و نقل، کنترل ترافیک، ساختمان هوشمند و ... شهرهای هوشمند به استفاده از فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطاتی نیاز دارند.

دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ادامه داد: در نمایشگاه شهر هوشمند که در نمایشگاه بین‌ المللی آفتاب برگزار خواهد شد همه شرکت‌های شرکت کننده در این نمایشگاه شرکت های عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای خواهند بود. هدف از این نمایشگاه ارائه‌ی توانمندی‌های فعالین داخلی این حوزه و نمایش آن برای عموم مردم و مسئولین است تا توانمندی‌های داخلی برای شهر هوشمند ارائه و شناخته شود. در نمایشگاه امسال سعی می‌کنیم تا علاوه بر شرکت‌های خصوصی، شرکت‌های دولتی هم حضور داشته باشند تا دغدغه‌ها و خواسته‌های آنها نیز مطرح و شنیده شود.

وی با بیان این که در نمایشگاه امسال شاید نشود که همه شرکت‌های خارجی بیایند، اظهار کرد: درصدد هستیم تا شرکت‌های شاخص خارجی و مرجع در حوزه شهرهای هوشمند در نمایشگاه حضور داشته باشند. برخی شرکت های شاخص و سرلیست مرتبط با مبحث شهرهای هوشمند در مناطق شرق آسیا و اروپا احتمالا در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

رضانژاد در پایان نیز به ویژگی های محل برگزاری این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: نمایشگاه شهر آفتاب خوشبختانه بسیار مجهز و مناسب برای برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند و نمایشگاه‌های مشابه است؛ به لحاظ محیطی نیز این نمایشگاه دارای پارکینگ وسیعی است و همچنین از لحاظ ارتباطی هم از وضعیت خوبی برخوردار است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000