آپارتمان‌های مناسب کف و سقف بودجه خانه‌ اولی‌ها

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۰۸/۲۷
طی ماه‌ های اخیر به‌ طور متوسط یک‌ پنجم معاملات مسکن به واحدهایی که قیمت هر متر مربع از آنها در دامنه ۴ تا ۵ میلیون تومان بوده، تعلق داشته است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن به نقل از دنیای اقتصاد، نگاهی به مدل اعطای تسهیلات صندوق پس‌ انداز مسکن یکم در حال حاضر، تصویری از میانگین بودجه خانه‌ اولی‌ها را به نمایش می‌گذارد که در قالب آن، زوجین علاوه‌ بر دو فقره پس‌ انداز ۴۰ میلیونی در حساب سپرده صندوق یکم، به ۱۶۰ میلیون تومان تسهیلات نیز پس از سپری شدن دوره یک ساله سپرده‌گذاری مجهز می‌شوند. بر این اساس کف بودجه عمده خانه‌ اولی‌ها در حال حاضر ۲۴۰ میلیون تومان است که این رقم با اضافه شدن پس‌ انداز، اخذ دیگر تسهیلات بانکی و نیز ودیعه ملک اجاره ای که خانه‌ اولی‌ها در آن سکونت دارند، اغلب به ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند.

بر این اساس دامنه انتخاب وسیعی پیش‌ روی زوجین خانه‌ اولی وجود دارد. در این بین با توجه به شرایط بودجه خانه‌ اولی‌ها، اغلب آن ها آپارتمان‌های ۶۰ تا ۸۰ مترمربعی را متناسب با میزان بودجه خود انتخاب می‌کنند. مناطق بسیاری در شرق، غرب، مرکز و جنوب پایتخت قرار دارند که میزبان خانه‌های میان‌ متراژ با سن بنای زیر ۱۵ سال که امکان اخذ تسهیلات یکم برای آنها وجود دارد، هستند.

میانگین قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران در حال حاضر، چهار میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است و بسیاری از زوجین نیز به دنبال واحدهایی در همین محدوده قیمتی هستند. کما اینکه طی چند ماه اخیر دست‌کم یک‌ پنجم معاملات ماهانه تهران در دامنه مترمربعی ۴ تا ۵ میلیون تومان است. در جدول زیر آپارتمان‌های میان‌ متراژ در محدوده قیمتی ۲۴۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان، متناسب با کف و سقف بودجه اغلب خانه‌ اولی‌ها گردآوری شده است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000