معرفی ۷ بانک عامل پرداخت تسهیلات بانکی ارزان‌ قیمت به زلزله‌ زدگان

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۶/۰۸/۲۹
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران هفت بانک را به عنوان عامل پرداخت تسهیلات بانکی ارزان قیمت به آسیب دیدگان ناشی از زلزله استان کرمانشاه تعیین کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن به نقل از ایرنا پیرو مصوبه بیست و پنجم آبان ماه هیات وزیران درباره پرداخت تسهیلات بانکی ارزان قیمت به آسیب دیدگان از زلزله استان کرمانشاه، بانک‌های ملی، سپه، ملت، تجارت، صادرات، مسکن و کشاورزی به عنوان بانک‌های عامل پرداخت تسهیلات معرفی شد.

اعطای تسهیلات توسط بانک‌های یاد شده فقط با معرفی متقاضی (ساکن در مناطق آسیب دیده از زلزله) از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قابل پرداخت است.

این بانک‌ها به آسیب دیدگان ناشی از زلزله استان کرمانشاه، هفت هزار و ۶۷۵میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری) می‌پردازند.

بدهی احتمالی آسیب دیدگان به بانک‌ها و چک برگشتی مانع از دریافت این تسهیلات نمی‌شود. این تسهیلات برای بازسازی و تعمیر اماکن مسکونی روستایی ،شهری و تجاری و تامین لوازم خانگی و سایر هزینه های ضروری پرداخت می شود.
بر اساس مصوبه کمیسیون اعتباری بانک مرکزی، همه بانک های کشور موظفند نسبت به امهال دو ساله تسهیلات اعطایی قبل از وقوع حادثه به افراد آسیب دیده از زلزله (اعم از تولیدی و غیر تولیدی در شهرها و روستاها) با معرفی متقاضی از سوی ستاد حوادث غیرمترقبه استان کرمانشاه اقدام کنند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000