واریز۲۸۱ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض برای جبران خسارات مناطق زلزله به حساب بنیاد مسکن

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۰۸/۲۹
دولت ۲۸۱ میلیارد تومان به صورت بلاعوض و ۶۵۹ میلیارد تومان برای تسهیلات ارزان قیمت به زلزله زدگان مصوب کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن به نقل از ایرنا محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید با تقدیر از کمک ها و عملکرد مردم به زلزله زدگان غرب کشور، افزود: پس از این حادثه دولت سه وظیفه اساسی امداد و نجات، اسکان موقت و اسکان دائمی را تعریف و اقدام های لازم را بر مبنای این وظایف تصویب، اجرا و یا در حال اجرایی کردن است.

وی دولت ۲۸۱ میلیارد تومان به صورت بلاعوض و ۶۵۹ میلیارد تومان برای تسهیلات ارزان قیمت مصوب کرده که با وجود محدودیت های بودجه، تسهیلات بلاعوض همان روز به خزانه ابلاغ و این پول هم اکنون به حساب بنیاد مسکن واریز شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه کمک های قابل ستایش مردم رافع وظایف دولت برای کمک به زلزله زدگان نیست، ادامه داد: برای اسکان موقت زلزله زدگان از همان روز اول با حضور رئیس جمهوری در کرمانشاه دستورات لازم داده شده و در نخستین جلسه دولت پس از این حادثه نیز برای کمک به زلزله زدگان در پنج سرفصل برای افراد آسیب دیده برنامه ریزی شده است.

نوبخت با بیان اینکه موضوع زلزله به جهت اهمیت با جدیت در دستور کار دولت قرار دارد ادامه داد: از مردم می خواهیم که در بازسازی خانه های تخریب شده اصول فنی و ایمنی را رعایت کنند.

وی افزود: مردم به ایمنی در ساختمان به عنوان سخت گیر نگاه می کنند که به دلیل رعایت نکردن این اصول ایمنی متاسفانه برخی ساختمان های تازه ساخت نیز در این زمین لرزه دچار آسیب شدند و این در حالی بود که ساختمان ها خسارتی ندید که این نشان از اهمیت رعایت مسائل ایمنی و فنی است.

محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه امروز به منظور زیارت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) و دیدار با مراجع عظام تقلید به قم سفر کرد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000