بهسازی و مقاوم‌ سازی ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۰۹/۰۱
سالانه بهسازی و مقاوم‌ سازی ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در دستور کار قرار دارد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن به نقل از وزارت راه و شهرسازی عباس آخوندی در پنجمین کنگره سراسری خانه کشاورز ضمن اظهار خرسندی از حضور در جمع روستاییان بار دیگر حادثه غم بار زلزله کرمانشاه را که در آن تعدادی از هم‌ وطنان جان خود را از دست دادند تسلیت گفت و به تشریح فعالیت‌های بخش حمل و نقل پرداخت.

آخوندی گفت: با وجود تنگناهای مالی دولت پروژه‌های بزرگی را در سراسر کشور در دست پیگیری داریم که امیدواریم انجام به موقع آن‌ها موجبات آبادانی بیشتر ایران را فراهم کند.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در بخشی از سخنان خود به موضوع مسکن پرداخت و گفت: از دهه ۷۰ در برنامه دوم این ایده مطرح شد تا خانه‌های روستایی مقاوم‌ سازی شود قبل از آنکه سیل یا زلزله آن‌ها را تخریب کند.

وی گفت: تا کنون حدود ۲ میلیون واحد مسکونی روستایی بهسازی شده‌اند که این تعداد در زلزله‌های مختلف مقاومت کرده‌اند. شاهد بودیم که در زلزله کرمانشاه واحدهای روستایی مقاوم‌ سازی شده خسارات کمتری داشتند.

آخوندی گفت: سالانه بهسازی و مقاوم‌ سازی ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در دستور کار قرار دارد. باید از این موقعیت استفاده کنیم و در جهت مقاوم‌ سازی خانه‌های خود اقدام کنیم.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000