دستور استمهال تسهیلات مسکن مهر آسیب‌ دیده در زلزله به مدت ۲ سال صادر شد

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۰۹/۰۳
آخوندی در بازدید از واحدهای آسیب‌ دیده مسکن مهر اسلام‌ آباد گفت: پس از بررسی و ارزیابی واحدها مشخص می‌شود که کدام یک به تعمیرات جزئی یا کلی نیاز دارند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی در جریان سفر به استان کرمانشاه پس از بازدید از بیمارستان آسیب‌ دیده امام خمینی (ره) اسلام‌ آباد در جمع مردم زلزله‌ زده سایت مسکن مهر این شهرستان حضور یافت و برای دومین بار از نزدیک در جریان اوضاع و شرایط موجود قرار گرفت.

وی در جمع ساکنین واحدهای آسیب‌ دیده و تخریب‌ شده مسکن مهر اسلام‌ آباد ضمن ابراز همدردی با مردم قهرمان و پهلوان اسلام‌ آباد گفت: بنده به خوبی درک می‌کنم که شما در این مدت چه سختی‌هایی را متحمل شده‌اید.

آخوندی افزود: من از زمان جنگ تحمیلی در این منطقه رفت‌ و آمد داشته‌ام و به خوبی درک می‌کنم که در دوران جنگ این مردم چه سختی‌هایی را تحمل کردند اما این حادثه ناگوار زلزله که یک تقدیر الهی بود، موجب درد و رنج برای مردم این منطقه شد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اولین بازدید خود از مناطق زلزله‌زده کرمانشاه بیان داشت: دفعه اول به همراه رئیس جمهوری از منطقه بازدید کردیم تا فرصتی برای تهیه برنامه بازسازی ایجاد شود و در حالی که نهادهای دیگر امداد رسانی بودند ما موظف به برنامه‌ریزی برای طرح بازسازی منطقه بودیم.

وی خطاب به مردم شریف اسلام‌ آباد و کرمانشاه اظهار کرد: دوستان عزیز مطمئن باشید که ما در کنار شما هستیم و به هیچ‌ وجه شما را تنها نخواهیم گذاشت.

این مقام مسئول در ادامه بیان داشت: تک تک واحدها را بررسی و ارزیابی خواهیم کرد تا مشخص شود که کدام واحدها نیاز به تعمیرات جزئی و کلی دارند. همچنین بلوک‌هایی که آسیب کلی دیده‌اند باید برچیده و بلوک‌های جدید جای آن‌ها ساخته شود.

آخوندی در رابطه با تسهیلات مسکن مهر خاطر نشان کرد: فعلا دستور استمهال تسهیلات مسکن مهر آسیب‌دیده در زلزله به مدت ۲ سال صادر شده است و به طور قطع فرصت بررسی بیشتری در هیات وزیران خواهیم داشت. البته در مدت ۲ سال هیچ سودی به تسهیلات تعلق نمی‌گیرد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: به دلیل اینکه فشاری به مردم وارد نشود این دستور را صادر کرده‌ام و پس از اینکه ارزیابی‌های دقیق صورت گرفت و میزان خسارات مشخص شد تصمیم دقیق و صحیح‌تری اتخاذ خواهد شد.

وی یادآور شد: در هفته گذشته برخی واحدها ارزیابی شده است و مشخص شد که چه اقداماتی برای هر واحد انجام شود.

عضو کابینه دولت دوازدهم خطاب به ساکنین مسکن مهر اسلام آباد بیان کرد: خوشبختانه همه واحدهای شما بیمه بودند. پس قاعدتا باید به دنبال فعال کردن بیمه برویم تا برخی از خسارات وارده را از بیمه دریافت کنیم و در اختیار شما قرار دهیم.

آخوندی در پایان خاطر نشان کرد: برای تمام واحدها پرونده تشکیل خواهد شد و در مورد آن پرونده اقدامات صورت می‌گیرد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000