حمایت مالی دولت برای اسکان موقت زلزله زدگان

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۰۹/۰۷
بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اختصاص ۳ میلیون به هر خانوار روستایی در جهت احداث کانکس اقدام کرده است که پس از ساخت و تحویل واحدهای مسکونی نیز از آن‌ ها پس گرفته نشده و در محل باقی‌ می‌ماند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عزیزالله مهدیان معاون امور بازسازی بنیاد مسکن انقلاب‌ اسلامی در خصوص اقدامات بنیاد مسکن در تأمین اسکان موقت روستاییان در مناطق زلزله‌ زده غرب کشور گفت: با توجه به آغاز فصل سرما و بارش برف و باران، دولت مبلغی بالغ بر ۴۸ میلیارد تومان برای تأمین اسکان موقت روستائیان اختصاص داده که اقدامات لازم در این راستا نیز به سرعت در حال انجام است.

این مقام مسئول در این باره بیان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اختصاص ۳ میلیون تومان به هر خانوار روستایی برای احداث کانکس اقدام کرده است که پس از ساخت و تحویل واحدهای مسکونی نیز از آن‌ها پس گرفته نشده و در محل باقی‌ می‌ماند.

مهدیان در ادامه اضافه کرد: طبق تصمیمات اتخاذ شده دولت در بخش مسکن روستایی برای هر خانواری که با تخریب ۱۰۰ درصدی مسکن در این حادثه روبه‌رو بوده است ۵ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۲۵ میلیون تومان تسهیلات و برای خانوارهای مستقر در شهر نیز ۶ میلیون بلاعوض و ۳۰ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته است.

معاون امور بازسازی بنیاد مسکن انقلاب‌اسلامی پیش از این اعلام کرده بود که کل واحدهای خسارت‌ دیده از سال ۹۴ تا قبل از زلزله اخیر ۵۴ هزار و ۸۰۶ واحد احداثی و ۵۸ هزار و ۲۹۵ واحد تعمیری است که جمع آنها ۱۱۳ هزار و ۱۰۱ واحد می‌شود.

وی همچنین در مصاحبه‌ای بیان کرده بود: تسهیلاتی که در قالب اعطای تسهیلات پیش‌ بینی شده نیز بالغ بر ۱۹۱ میلیارد تومان در مناطق شهری و روستایی است و کمک بلاعوض برای آنها نیز حدود ۳۵ میلیارد تومان است که برای سال‌های ۹۴ و ۹۵، معادل ۵۰ درصد تسهیلات و برای سال ۹۶ نیز ۲۰ درصد ابلاغ شده است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000