مدیر روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد

بازسازی ۲ میلیون واحد مسکونی آسیب‌ دیده از بلایای طبیعی از سال ۸۴ تا کنون

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۰۹/۰۸
مدیر روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بنیاد مسکن از سال ۸۴ تا‌ کنون ، ۲ میلیون واحد مسکونی آسیب‌ دیده ناشی از بلایای طبیعی را بازسازی کرده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن به نقل از فارس، حسن رضایی اظهار داشت: بنیاد مسکن از سال 84 تا‌ کنون حدود، 2 میلیون واحد مسکونی آسیب‌ دیده ناشی از بلایای طبیعی را بازسازی کرده است.

وی افزود: واحدهایی که در ساخت از امکانات بهسازی استفاده کرده‌اند در مقابل حوادث و بلایای طبیعی چون سیل، زلزله و توفان مقاومت بیشتری دارند.

مدیر روابط عمومی بنیاد مسکن با اشاره به زلزله اخیر و سالم مانده واحدی با امکانات شناژ در کنار سایر واحدهای تخریبی، گفت: بنیاد مسکن تجربه کافی در ساخت منزل را دارد، مسکن مقاوم در مقابل حوادثی چون زلزله ممکن است قسمتی از نمای آن ریخته شود، اما مقاومت ایستادگی در برابر حوادث را دارد.

وی تاکید کرد: از سال 84 تا‌ کنون در روستاهایی که در ساخت مسکن آن ها اصول مقاوم‌ سازی رعایت شده است، مشکل جدی پیش نیامده است.

رضایی ادامه داد: بنیاد مسکن در کل کشور حدود 14 هزار ناظر دارد، که در ساخت بناها مرحله به مرحله کار را دنبال می‌کنند، لذا در بحث بازسازی مناطق زلزله‌ زده استان و کشور در ساخت و ساز جدید با کمک خود اهالی و ناظران بنیاد مسکن مقاوم‌ سازی واحدها با جدیت دنبال و رعایت استاندارد لازم می‌شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000