یک مقام مسئول در گروه سرمایه گذاری مسکن اعلام کرد:

بهینه سازی هزینه‌های اجرای عملیات و ارتقای کیفیت محور اجرای پروژه‌ها

مدیر واحد تحقیق و توسعه گروه سرمایه گذاری مسکن با تشریح ماموریت‌ها و استراتژی‌های پیش رو، بهینه سازی هزینه‌های اجرای عملیات و ارتقای کیفیت را از محورهای فعالیت گروه در اجرای پروژه‌ها اعلام کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

رضا خدادادیان مدیر تحقیق و توسعه گروه سرمایه گذاری مسکن در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، درباره برنامه‌‌ها و استراتژی‌های این شرکت در حوزه تحقیق و توسعه گفت: واحد تحقیق و توسعه گروه سرمایه گذاری مسکن در راستای استراتژ‌ی‌های تعریف شده از سوی هیأت مدیره و ماموریت‌های محوله توسط مدیرعامل گروه همچنین وظایف ابلاغی از طرف معاونت توسعه فناوری و مدیریت ساخت، یکی از ارکان تحول و توسعه گروه به شمار می‌آید.

وی با اشاره به اینکه تا کنون بالغ بر 64 هزار واحد مسکونی توسط شرکت‌های وابسته به گروه سرمایه گذاری مسکن به عنوان یکی از فعالان صنعت ساختمان در عرصه انبوه سازی تولید و ساخته شده است گفت: از این تعداد، 18 هزار واحد ساخته شده که تقریبا 30 درصد سبد پروژه‌های گروه را تشکیل می دهد، با بکارگیری فناوری‌های نوین صنعتی سازی اجرا شده‌اند.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی بازار و حوزه ساخت و ساز، قطعا بهینه سازی هزینه‌های اجرای عملیات و ارتقای کیفیت یکی از ارکان ماندگاری و رشد اقتصاد است که محور فعالیت‌های تحقیق و توسعه گروه سرمایه گذاری مسکن خواهد بود.

مدیر تحقیق و توسعه گروه سرمایه گذاری مسکن افزود: ما با کمک خبرگان مجموعه شرکت‌های تابعه و خرد جمعی توانستیم فرآیند انتخاب مصالح، فناوری‌ها و روش‌های ساخت را به صورت کاملا علمی مدون کرده و هم اکنون در چند پروژه به کار بگیریم.

تغییر رویکرد گروه در تعریف پروژه‌ها و انتخاب فناوری‌ها

خدادادیان محور این معیارها برای کاهش هزینه تمام شده، کیفیت، بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژی عنوان کرد و گفت: نگاه توسعه پایدار در تعریف پروژه‌ها و انتخاب روش ساخت، مصالح و فناوری‌ها در حال نهادینه شدن در فرآیندهای مهندسی مجموعه است.

این مقام مسئول در گروه سرمایه گذاری مسکن افزود: از طرف دیگر با شروع عملیات توافقنامه تدوین دستورالعمل مونیتورینگ و هوشمندسازی در پروژه‌های گروه با مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گامی عملی در شناخت دقیق‌تر حوزه هوشمندسازی برداشته شد.

وی افزود: این مسیر قطعا ارزش متمایز برای پروژه‌های ما ایجاد خواهد کرد و گروه سرمایه گذاری مسکن به عنوان یک رسالت اجتماعی و حرفه‌ای خود را موظف می‌داند این تجربیات را به سایر شرکت‌های فعال در صنعت ساختمان منتقل کند.

وی با تشریح ماموریت‌های گروه، سیاست گذاری، توسعه سبد و فناوری‌ را نخستین ماموریت واحد تحقیق و توسعه عنوان کرد و گفت: دومین ماموریت ما نیز توانمند سازی فنی و اجرایی شرکت‌ها با استفاده از فناوری‌های نوین و اصلاح فرآیندهای تصمیم گیری، طراحی و اجرا، با هدف بهینه سازی زمان اجرا و هزینه پروژه‌ها و در مقابل افزایش کیفیت محصولات است.

مدیر واحد تحقیق و توسعه گروه سرمایه گذاری مسکن افزود: سومین ماموریت نیز تحقیق و مطالعه مستمر و کاربردی در زمینه مصالح و فناوری‌های جدید با استفاده از منابع دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی مانند مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و نمایشگاه‌های داخلی و خارجی تعریف شده است.

خدادادیان همچنین مدیریت تجربیات و دانش در گروه سرمایه گذاری مسکن و توسعه خلاقیت و نوآوری را چهارمین ماموریت تحقیق و توسعه گروه عنوان کرد و گفت: این ماموریت یکی از مهمترین محورهای اجرا و پیاده سازی تحقیق و توسعه به شمار می‌رود.

مدیر تحقیق و توسعه گروه سرمایه گذاری مسکن افزود: به دلیل تاکیدات هیأت مدیره و مدیرعامل گروه، ارزیابی نظرات بهره برداران از پروژه‌های به اتمام رسیده یکی از مهتمرین ماموریت‌های ما در واحد تحقیق و توسعه به شمار می‌رود.

خدادادیان گفت: این مدل کمک می‌کند ما نقاط قوت و ضعف طرح و اجرای پروژه گروه سرمایه گذاری مسکن را شناسایی و همچنین در پروژه‌های آتی از تکرار ایرادات و نقاط ضعف جلوگیری شود و نقاط قوت نیز ارتقا یابد.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایط امروز اقتصاد کشور و فضای رقابتی شدید به خصوص در بازار صنعت ساختمان، ضروری است بنگاه های اقتصادی شبیه به گروه سرمایه گذاری مسکن با هدف کسب مزیت رقابتی، افزایش راندمان اقتصادی، ارتقاء نشان تجاری مجموعه گروه با اتخاذ روش های علمی و عملیاتی، هزینه های تمام شده را کاهش داده و سطح کیفی محصولات را با توجه به نیاز مشتری افزایش دهند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000