وزیر اقتصاد از پیگیری ویژه برای ایجاد بانک توسعه ای مسکن خبر داد

بررسی یک ماهه طرح اصلاح ساختار بانک مسکن

وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: موضوع اصلاح ساختار بانک مسکن برای تبدیل شدن به بانک توسعه ای، در یک کمیته کارشناسی، ظرف یک ماه بررسی می شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا، مسعود کرباسیان رئیس مجمع بانک مسکن در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه بانک مسکن، در واکنش به خواسته مشترک مدیرعامل بانک مسکن و وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: موضوع اصلاح ساختار بانک مسکن، بصورت ویژه مورد بررسی قرار می­ گیرد و از همه توان برای تسریع در تصویب این موضوع در دولت استفاده خواهیم کرد.

وزیر اقتصاد در این جلسه گفت: موضوع تبدیل شدن بانک مسکن به یک بانک توسعه ­ای باید در دستور کاری جدی همه مسولان مرتبط چه در دولت و چه در نظام بانکی قرار بگیرد و لازم است این موضوع ظرف یک ماه به سرانجام نهایی برسد.

کرباسیان با اشاره به اینکه مدیر عامل بانک مسکن گزارش خوب و دقیقی از عملکرد 4 سال گذشته و به ویژه سال 95 ارایه کردند، گفت: بانک مسکن بازوی اجرایی سیاست­ های حمایتی دولت در بخش مسکن است بنابراین باید نهایت هماهنگی و همکاری توسط بانک مسکن با دولت و بخصوص وزارت راه و شهرسازی به عمل بیاید. در این میان، کارها و فعالیت­ ها باید به گونه­ ای پیش برود که اگر یک نیازی مرتبط با بانک توسعه ­ای وجود دارد، معطل اصلاح ساختار نمانیم بلکه از اختیارات مجمع بانک مسکن در جهت تصویب مسایل و موضوعات موردی در جهت کمک به رونق بخش مسکن، استفاده لازم صورت بگیرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی از مدیر عامل بانک مسکن خواست، تکالیف غیر مرتبط با بخش مسکن و ساختمان را از بانک دور کند تا منابع محدود در جهت تحقق اهداف بخش مسکن، بکار گرفته شود.

کرباسیان همچنین خواستار فروش املاک مازاد در جهت سبک­سازی بانک و تجهیز بیشتر منابع و نقدینگی مورد نیاز برای پرداخت تسهیلات بیشتر شد.

وزیر اقتصاد همچنین با اشاره به دغدغه رئیس جمهور و مجموعه نظام در بحث بافت فرسوده و حاشیه نشینی گفت: بانک کمک ویژه ­ای می­ تواند برای پرداخت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده ارایه دهد.

وی با مثبت ارزیابی کردن اقدام بانک مسکن در انتشار 300 میلیارد تومان اوراق رهنی، اعلام کرد: سعی می­ کنیم شرایط لازم برای انتشار 1000 میلیارد اوراق رهنی دیگر را نیز بزودی فراهم کنیم.

کرباسیان در ادامه، درباره گشایش در مسیر لیزینگ مسکن نیز وعده پیگیری موانع احتمالی را مطرح کرد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000