فضاهای مورد نیاز در زمان وقوع بحران در تمامی شهرهای جدید پیش‌ بینی شده است

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۰۹/۲۰
ما باید با مشاهده اتفاقات ناگوار حوزه شهری بتوانیم در راستای ارتقای کیفیت به لحاظ ساختمان‌ سازی و تصمیم‌گیری در حوزه مدیریت شهری در زمان بحران تلاش کنیم.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود رحیمی عضو هیأت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید در اشاره به بازدید تیم فنی و شهرسازی شرکت عمران شهرهای جدید از مناطق زلزله‌ زده کرمانشاه بیان کرد: در این بازدید قصد داشتیم تا ضمن مشاهده عملکرد سازه‌ای ساختمان‌ ها از نزدیک در زلزله اخیر، عملکرد زیرساخت‌های شهری را نیز در این برهه زمانی مورد بررسی قرار دهیم چرا که تیم فنی ما می‌تواند تجربیات میدانی مورد بازدید را از نزدیک مشاهده کرده و از آن در مجموعه مدیریت شهری شهرهای جدید در کشور استفاده کند.

عضو هیأت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید در خصوص نتایج به دست آمده پیرامون بررسی سازه‌ها و ساختمان‌ ها در این مناطق بیان کرد: شواهد به دست آمده در این بازدید حاکی از آن بود که اکثر ساختمان‌هایی که حداقل استانداردها و آیین‌ نامه‌های فنی کشور را رعایت کرده بودند موفق به مقاومت در برابر زلزله با شدت بالای ۷.۳ ریشتری شده بودند.

وی در اشاره به بازدید صورت گرفته از سایت مسکن مهر سرپل ذهاب و سایر مناطق استان کرمانشاه بیان کرد: مهم ترین مشکل بلوک‌های مسکن مهر که پس از این حادثه مشاهده شد عبارتند از دیواره‌های میان قابی، گیرایی دیواره و نمای ساختمان‌ ها که در حال حاضر توجه و پرداختن به آن نیز به عنوان یکی از الزامات کاری شرکت عمران در این پروژه‌ها مورد تاکید قرار گرفته است.

رحیمی با اشاره به اهمیت بالای بحث تاب‌ آوری شهری نیز در زمان وقوع بحران بیان کرد: ما باید با مشاهده اتفاقات ناگوار حوزه شهری در این مناطق در بحث مدیریت شهری و تاب‌ آوری در شهرهای جدید نیز بهره گرفته و در راستای ارتقای کیفیت به لحاظ ساختمان‌ سازی و تصمیم‌گیری در حوزه مدیریت شهری در زمان بحران از آن استفاده کنیم.

به گفته این مقام مسئول در حال حاضر دستورالعمل‌ها و آیین‌ نامه‌های موجود در جهت توجه به بحث مدیریت بحران به تمامی شهرهای جدید ابلاغ و تأکید شده است تا مدیران شهری به صورت جدی به این حوزه ورود پیدا کنند.

وی با تأکید بر اینکه تا کنون تمهیدات لازم برای مواجهه با شرایط بحرانی در شهرهای جدید به مسئولین یادآوری شده است گفت: خوشبختانه از آنجایی که شهرهای جدید با برنامه‌ ریزی طراحی شده‌اند، موضوعات مربوط به حوزه بحران و فضاهای مورد نیاز در زمان وقوع آن در این مناطق پیش‌ بینی شده است که امید داریم بتوانیم هر چه سریعتر به بخش برنامه‌ ریزی اجرایی نیز ورود داشته باشیم.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000