اعطای ۴۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات نوسازی بافت‌ های فرسوده شهر سیاهکل

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۰۹/۲۰
جلسه بررسی مشکلات شهرستان سیاهکل با حضور استاندار گیلان و برخی مدیران دستگاه‌ های اجرائی، در محل فرمانداری این شهر برگزار شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی ، علی خاوری مدیرکل راه و شهرسازی در جلسه بررسی مشکلات شهرستان سیاهکل که با حضور استاندار گیلان و تنی چند از مدیران دستگاه‌های اجرائی، شهرداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان سیاهکل در محل فرمانداری این شهر برگزار شد، گفت: در شهرستان سیاهکل ۵۳ روستای زیر ۲۰ خانوار، ۳ روستای بین ۲۰ تا ۵۰ خانوار و ۴ روستای بالای ۵۰ خانوار فاقد آسفالت وجود دارد که در سال ۹۶ اولویت با آسفالت راه‌های روستایی بالای ۵۰ خانوار است.

مدیرکل راه و شهرسازی با اشاره به اینکه مساحت محدوده قانونی شهرستان سیاهکل بر اساس طرح جامع و تفصیلی ۶۲۲.۷ هکتار و مساحت محدوده مصوب بافت فرسوده شهری ۳۶.۷ هکتار است و یکی از اقدامات بسیار مهم و تأثیرگذار در بازآفرینی پایدار محله‌ها و محدوده‌های هدف، بافت‌های فرسوده و ناکارآمد میانی می‌باشند که با پرداخت تسهیلات جهت نوسازی ساختمان‌های مسکونی این بافت‌ها، باید در مسیر احیاء، بهسازی و نوسازی آن‌ها گام برداشت.

خاوری در ادامه با اشاره به سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی و البته تأکید و پیگیری مقام عالی وزارت در مقوله بازآفرینی شهری پایدار و به تبع آن احیای بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری، گفت: به منظور بسترسازی و تسهیل گری مسیر نوسازی این بافت‌ها بر اساس مصوب هیأت‌ وزیران تسهیلات یارانه‌ای را به متقاضیان نوسازی پرداخت می‌نماید.

وی تصریح کرد: در این راستا تا کنون برابر تقاضاهای به عمل آمده ۴۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات جهت نوسازی بافت‌های فرسوده شهر سیاهکل به متقاضیان پرداخت شده است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000