مشکلات نظام بانکی دارای پیچیدگی است

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۶/۰۹/۲۵
اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، مسایل اقتصادی اولویت اول مسوولان دانست.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از ایبنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، در دومین همایش اقتصاد ایران، اظهار داشت: دغدغه ی مسئولان اول کشور از مقام معظم رهبری تا دیگر مسئولان این است که معتقدند مسائل اقتصادی اولویت اول است و همه مسائل دیگر از این موضوع سرچشمه می گیرد.

وی در این همایش که با حضور مسعود نیلی رئیس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی برگزار شد، گفت: دشمنان کشور نیز هر وقت بخواهند ایران را تهدید کنند مهمترین تهدید آنها تحریم های اقتصادی است. جهانگیری افزود: آنها سعی می کنند با هر بهانه ای اقتصاد ایران را نشانه بروند و این هم گواهی آنست که فشار بر اقتصاد ایران از منظر مخالفان جدی است.

جهانگیری ادامه داد: با وجود آن که در برنامه های قبل و بعد از انقلاب اهداف مهم اقتصادی در برنامه ها همواره تکرار شده اما همچنان مهمترین دغدغه اصلی مردم ما باز مسائل اقتصادی است و استنباط من اینست که در سیاست گذاری ضعف اصلی را داشتیم.

وی گفت: به عنوان مثال با تغییر دولت ها سیاست های ما عوض می شود و رئیس جمهور جدید معتقد بوده هر چه رئیس جمهور قبلی انجام داده همه را باید تغییر دهد و یا با تغییر یک وزیر و یا یک مدیر بسیاری از سیاست ها تغییر یافته است.

جهانگیری با بیان اینکه امروز کشور با معضل ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی مواجه است، گفت: مشکلات نظام بانکی پیچیدگی هایی دارد که نمی توانیم خیلی از مسائل داخلی آن را باز کنیم.

وی با بیان اینکه قبلا فرض بر این بود که با بازنشستگی یک کارمند دولت سبک می شود، افزود: اما امروز با بازنشسته شدن دولت ردیف بودجه این کارمند از یک ردیف به ردیف دیگر منتقل می شود و اتفاقی در بودجه دولت نمی افتد و حتی در همین بودجه سال ۹۴ حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان برای کمک دولت به صندوق های بازنشستگی در نظر گرفته ایم.

یادآور می شود، دومین همایش اقتصاد ایران با هدف رونمایی از ۱۶ طرح تحقیقاتی در مسائل مختلف اقتصادی ایران در مرکز همایش‌های رازی در حال برگزاری است.

رشد اقتصادی در ایران، اقتصاد غیررسمی در ایران، چشم انداز بازار مالی، نظام حقوقی اقتصاد ایران، انحصار و رقابت میان بخش های حاکمیتی و خصوصی، ارائه نقشه فقر، بازار کار، سیاست کاهش فقر و بهبود توزیع درآمد، بازار انرژی، سیاستهای مالیاتی، سیاستهای پولی اعتباری و ارزی، تحلیل چالش ها و آینده نگری اقتصاد کلان ایران، کارکرد صندوق توسعه ملی، الگوی تامین مالی طرح های عمرانی، سیاست های تجاری و برون گرایی و تجارت جهانی آزاد سازی از طرح هایی است که قرار است از نتایج آن در همایش امروز رونمایی شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000