استقرار ۲ پست برق ثابت و سیار در سایت مسکن مهر پردیس تا پایان سال جاری

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۰۹/۲۶
اداره برق نیز متعهد شد تا پایان سال جاری یک پست ثابت و یک پست سیار در منطقه مستقر کند که در صورت تحقق این امر مشکلات ساکنین تا حد بالایی رفع می شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حبیب‌اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی، در خصوص آخرین وضعیت پروژه تأمین خدمات زیربنایی در شهر جدید پردیس، اظهار داشت: خوشبختانه طبق نتایج به دست آمده از آخرین جلسه برنامه‌ریزی استان در خصوص شهرستان پردیس، این شهر جدید از جهت تأمین آب مشکل حادی نداشته و بحران اصلی، در حال حاضر به فاضلاب و تصفیه‌ خانه آن اختصاص دارد.

طاهرخانی در ادامه با بیان اینکه قرار است تا کمیته‌ای با حضور شرکت عمران شهرهای جدید، مدیران کل ذی‌ ربط و مدیران استانداری به بررسی این موضوع پرداخته و راجع به آن تصمیم‌گیری کنند، گفت: در این راستا اداره برق نیز متعهد شد تا پایان سال جاری یک پست ثابت و یک پست سیار در منطقه مستقر کند که در صورت تحقق این امر مشکلات ساکنین تا حد بالایی رفع خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین بیان داشت: شرکت گاز نیز در این جلسه ضمن اشاره به حجم بالای واحدهای آماه برای دریافت انشعاب قول داد تا با افزایش تعداد نیروها و اکیپ‌های خود به فرآیند رفع این مشکل سرعت بخشد.

این مقام مسئول در ادامه با تأکید بر اینکه در حال حاضر محوطه‌ سازی، تامین زیرساخت و خدمات روبنایی مسائل اصلی سایت‌های مسکن مهر ما در شهرهای جدید است گفت: وزارت راه و شهرسازی در این دوره علاوه بر پذیرفتن وظیفه تکمیل واحدها متعهد شد تا محیطی مطلوب‌ تر و با کیفیت بیشتر برای زندگی ساکنین این منطقه فراهم کند، تصمیمی که به دنبال آن از تمامی منابع داخلی شرکت عمران شهرهای جدید استفاده کرده و پروژهای متعددی از جمله ساخت دو واحد آموزشی به ارزش ١٠ میلیارد تومان در پردیس را به انجام رساند.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با تاکید بر اینکه بدون شک فقدان خدمات روبنایی و زیربنایی مرتبا ارزش‌های سکونتی این مناطق را کاهش می‌دهد افزود: ما همواره تلاش داریم تا امکانات کافی برای ساکنین این مناطق را که بیشتر از اقشار متوسط و رو به پایین جامعه هستند را فراهم کنیم تا آن‌ها نیز بتوانند از خدماتی با کیفیت برای خود و فرزندانشان مانند سایر اقشار جامعه بهره‌مند شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود احداث مترو پردیس را مسئله دیگر مورد بررسی در این جلسه اعلام کرد و گفت : این پروژه که مطالبه مدیران استانی و شهرستانی نیز بود در اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی قرار دارد که به محض اختصاص ردیف بودجه در سال ۹۷ به آن، پروژه را آغاز خواهیم کرد.

در ادامه طاهرخانی از توافق با سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد و اظهار داشت: در این میان با سازمان محیط زیست نیز توافق کردیم تا در محیط‌های حفاظت شده پردیس اکوپارکی را احداث کنیم که بدون شک یکی از جذابیت‌ها و نقاط گردشگری بسیار جاذب این منطقه برای ساکنین شهرهای اطراف خواهد شد.

گفتنی است در هفته گذشته تعداد ۳ هزار و ۶ واحد مسکن مهر فاز ۸ و ۵ شهر جدید پردیس به همراه ۲ مدرسه ۱۸ کلاسه در فاز ۳ این شهر با حضور حبیب‌اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهر های جدید و سایر مسئولان استانی و منطقه‌ای افتتاح و به متقاضیان تحویل داده شد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000