آب و برق پردیس تامین است اما فاضلاب مشکل دارد

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۰۹/۲۷
با احداث دو پست ثابت و سیار در شهر جدید پردیس مشکل برق این شهر تا حدودی حل می‌شود؛ وضعیت آب هم نسبتا خوب است اما فاضلاب شرایط مناسبی ندارد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از ایسنا، طی هماهنگی‌های به عمل آمده با اداره برق قرار است یک پست ثابت و یک پست سیار تا پایان سال برای تامین برق مسکن مهر پردیس مستقر شود. هم‌چنین با توجه به جمعیت فعلی، مشکل حادث از نظر تامین آب وجود ندارد اما با وجود افتتاح فاز نخست تصفیه‌ خانه فاضلاب پردیس که ۲۰ خرداد ماه سال جاری انجام گرفت، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید عنوان کرده که بحران اصلی شهر جدید پردیس در حال حاضر به فاضلاب و تصفیه‌ خانه آن اختصاص دارد.

روز ۱۴ آذر ماه سال جاری ۳۰۰۶ واحد مسکن مهر واقع در فازهای ۵، ۸ و ۱۱ شهر جدید پردیس افتتاح شد؛ افتتاحی که با گله‌ مندی مدیرعامل عمران پردیس از سرعت پایین خدمات زیربنایی و روبنایی پردیس و نبود انشعابات و خدمات همراه بود. با این وجود تا کنون ۲۴ هزار و ۶۰۰ واحد مسکن مهر پردیس به بهره‌برداری رسیده که یک سوم از کل واحدها را شامل می‌شود. اما موضوع این است که به دلیل پایین بودن استانداردهای محیطی و خدماتی در پردیس، تعداد افرادی که راضی به سکونت در واحدهای افتتاحی شده‌اند بسیار پایین است.

بجز واحدهای افتتاح شده ۳۸ هزار واحد نیز در پردیس به مرحله نازک‌کاری رسیده که اگر یک سری منابع مالی در جهت تامین خدمات زیربنایی و روبنایی تامین شود، افتتاح‌های آینده به سرعت انجام خواهد شد.

از جمله مشکلات نبود برق و فاضلاب است که مدیرعامل شهرهای جدید در خصوص برق خبر داده طبق تعهد اداره برق تا پایان سال جاری یک پست ثابت و یک پست سیار در منطقه مستقر می‌شود که در صورت تحقق، مشکلات ساکنین تاحد بالایی رفع خواهد شد. حبیب‌الله طاهرخانی این را هم گفته که خوشبختانه مشکلی در خصوص تامین آب وجود ندارد اما مساله فاضلاب و تصفیه‌ خانه آن بحرانی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین بیان کرده است: شرکت گاز ضمن اشاره به حجم بالای واحدهای آماه برای دریافت انشعاب قول داده با افزایش تعداد نیروها و اکیپ‌های خود به فرآیند رفع این مشکل سرعت بخشد.

وی، محوطه‌ سازی، تامین زیرساخت و خدمات روبنایی را مسائل اصلی سایت‌های مسکن مهر در شهرهای جدید عنوان کرده و گفته است: وزارت راه و شهرسازی در این دوره علاوه بر پذیرفتن وظیفه تکمیل واحدها متعهد شد تا محیطی مطلوب‌ تر و با کیفیت بیشتر برای زندگی ساکنین این منطقه فراهم کند، تصمیمی که به دنبال آن از تمامی منابع داخلی شرکت عمران شهرهای جدید استفاده کرده و پروژهای متعددی از جمله ساخت دو واحد آموزشی به ارزش ١٠ میلیارد تومان در پردیس را به انجام رساند.

طاهرخانی با تاکید بر اینکه بدون شک فقدان خدمات روبنایی و زیربنایی مرتبا ارزش‌های سکونتی این مناطق را کاهش می‌دهد افزود: ما همواره تلاش داریم تا امکانات کافی برای ساکنین این مناطق را که بیشتر از اقشار متوسط و رو به پایین جامعه هستند را فراهم کنیم تا آن‌ها نیز بتوانند از خدماتی با کیفیت برای خود و فرزندانشان مانند سایر اقشار جامعه بهره‌مند شوند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود احداث مترو پردیس را مسئله دیگر مورد بررسی در این جلسه اعلام کرده گفته است: این پروژه که مطالبه مدیران استانی و شهرستانی نیز بود در اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی قرار دارد که به محض اختصاص ردیف بودجه در سال ۹۷ به آن، پروژه را آغاز خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از توافق با سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد و اظهار داشت: در این میان با سازمان محیط زیست نیز توافق کردیم تا در محیط‌های حفاظت شده پردیس اکوپارکی را احداث کنیم که بدون شک یکی از جذابیت‌ها و نقاط گردشگری بسیار جاذب این منطقه برای ساکنین شهرهای اطراف خواهد شد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000