امام جمعه کرمان:

تلاش کارکنان بانک مسکن در تامین مسکن مردم ستودنی است

مدیرشعب بانک مسکن استان کرمان در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه جدید کرمان گفت : بیشتر اعتبارات بانک مسکن در بخش مسکن مصرف می شود .
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، در این دیدار حاجی پور ضمن تبریک انتصاب حجت السلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی به سمت نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان با ارائه گزارشی از عملکرد بانک مسکن در حوزه مسکن اظهار داشت: مدیریت شعب استان کرمان از ابتدای سال جاری تا کنون یک هزار و400 میلیارد ریال تسهیلات در بخش مسکن پرداخت کرده است .

مدیر شعب استان افزود : در سال گذشته نیز دو هزار و 800 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است .

حاجی پور اظهار داشت: تنها بخشی که در حال حاضر می تواند در اشتغالزایی تاثیر گذار باشد بخش مسکن است بطوری که 120 شغل بطور مستقیم و بیش از 200 شغل به طور غیر مستقیم وابسطه به این بخش است .

وی با بیان این مطلب که از ابتدای طرح مسکن مهر تا کنون به 98 هزار واحد مسکونی در استان در قالب طرح مسکن مهر و روستایی تسهیلات پرداخت شده است گفت: 33 هزار واحد مسکن مهر شهری وروستایی بلاتکلیف در استان به ویژه مناطق جنوب وجود دارد که نیازمند تعامل و همکاری تنگاتنگ همه نهاد ها وسازمانهای مرتبط در این زمینه می باشد .

حاجی پور گفت: بانک مسکن در سایر بخش ها نیز همگام با سیاست های دولت گام بر می دارد که پرداخت تسهیلات به اقشار خاص از جمله تسهیلات روستایی، اشتغالزایی ، ایثارگران و نیروی انتظامی از این موارد است .

مدیر شعب بانک مسکن کرمان در ادامه با اشاره به سند راهبردی 1400بانک بهسازی و نوسازی یک میلیون و 200 هزار واحد در بافت فرسوده در کشور را از برنامه های اصلی این سند عنوان کرد .

وی با اشاره به اهمیت بازگشت تسهیلات پرداختی به چرخه مالی بانک به منظور تقویت توان تسهیلات دهی بانک ترغیب تسهیلات گیرندگان به باز پرداخت تسهیلات دریافتی را از تربیون نماز جمعه خواستار شد .

در ادامه این دیدار حجت السلام والمسلمین حسن علیدادی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان نیز طی سخنانی با تشکر از خدمات ارزنده بانک مسکن اظهار داشت: مسکن مناسب حق طبیعی هر فردی است.

وی گفت: تلاش شما کارکنان بانک مسکن در راستای تامین سرپناه برای اقشار مختلف جامعه مصداق بارز آیه" تعاونواعلی البر والتقوی" است چراکه تامین مامنی برای آرامش و آسایش مردم بزرگ ترین عبادت محسوب می شود .

نماینده ولی فقیه وامام جمعه کرمان افزود: تامین مسکن یکی از نیازهای اصلی و اولیه و محل آرامش و آسایش هر فردی است و اقشار مختلف جامعه در این زمینه به چند دسته تقسیم می شوند؛ عده ای از مردم توانایی خرید واحد مسکونی را به تنها دارند وعده ای نیز برای تامین سرپناه از تسهیلات بانک ها استفاده می کنند .

حجت السلام والمسلمین علیدادی سلیمانی ادامه داد: بازپرداخت تسهیلات وظیفه دینی و شرعی هر فردی است چرا که با بازگشت تسهیلات دریافتی بانک علاوه بر افزایش توان تسهیلات دهی بانک سایر همنوعان نیز از تسهیلات بانک در راستای تامین سر پناه برخوردار می شوند .

وی اظهار امیدواری کرد کسانی که توانایی باز پرداخت تسهیلات را دارند نسبت به پرداخت اقساط خود اقدام نمایند و کسانی نیز که از در آمد کافی برخوردار نیستند دولت برای باز پرداخت اقساط به این افراد کمک کند .


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000