معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

ساخت و ساز در ۱۰ شهر روی گسل ممنوع می‌شود

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۱۰/۰۲
به دنبال ابلاغ مصوبه و نقشه ممنوعیت ساخت و ساز بر روی گسل‌ های شهر تهران، برای ۱۰ شهر دیگر هم این نقشه‌ ها را در دست تهیه داریم.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از ایسنا، محمدسعید ایزدی در خصوص بحث زلزله اظهار داشت: دو کار اساسی در شورای عالی معماری و شهرسازی صورت گرفته که یکی در حوزه پیشگیری از وقوع و تلاش برای شناسایی پهنه‌های پر خطر است. در هفته‌های اخیر نقشه پهنه‌های پر خطر تهران ابلاغ شد که شهرداری به شدت از ساخت و ساز در این پهنه‌ها خودداری کند و قرار شد برای ۱۰ شهر دیگر کشور هم این نقشه‌ها تهیه شود. سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نیز حمایت خود را اعلام کرده و قرار شده منابع آن را در اختیار ما قرار دهد تا بتوانیم با کمک مرکز زلزله‌شناسی این نقشه‌ها را تهیه و به شهرها ابلاغ کنیم. همه نهادها از فرآیند شناسایی پهنه‌های پرخطر حمایت کردند.

یکپارچه‌ سازی کمپین‌های بازسازی کرمانشاه

وی در ادامه افزود: نکته دوم به بحث بازسازی بعد از زلزله برمی‌گردد. ما در معاونت معماری و شهرسازی تلاش داریم تا یک شبکه همکاری مشترک بین کمپین‌هایی که در زلزله کرمانشاه برای کمک اعلام آمادگی کردند به وجود بیاوریم. هفته گذشته از نمایندگان ۹ گروه دعوت کردم و از آنها خواستم تا برنامه‌های خود را با اولویت‌ها در بحث بازسازی هماهنگ کنند. بعضی از این گروه‌ها تخصصی هستند ولی سایر بخش ها تخصصی نیستند. قرار شد کانون معماران معاصر ایران، محور اقدامات فنی شود و پیشنهاداتش را برای اجرای این طرح‌ ها ارایه کند.

ایزدی با بیان این‌که ۲۸ آذرماه نشست مشترکی در کرمانشاه خواهیم داشت، گفت: در این نشست با مسوولان محلی برنامه‌های خود را هم‌ راستا می‌کنیم. نمایندگان بنیاد مسکن هم حضور دارند و قرار شد معاونت معماری نقش هماهنگی بین این گروه‌ها و دستگاه‌های اجرایی در بحث بازسازی را داشته باشد. توجه به الگوهای بومی و ابعاد اجتماعی در فرآیند بازسازی مورد تاکید و بیشتر توجه ما بر روی پروسه‌های فرهنگی اجتماعی ساکنان آسیب‌ دیده است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000