مدیرکل راه و شهرسازی جنوب کرمان:

بیش از یک هزار هکتار بافت مسکونی جنوب کرمان فرسوده است

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۱۰/۰۳
یک هزار و ۹۵۰ هکتار از بافت منطقه جنوب کرمان فرسوده است و نیاز به بازسازی دارد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد ساردوئی در نشست خبری با اصحاب رسانه در پنجمین نمایشگاه استانی جنوب کرمان افزود: ۲۱ درصد مردم جنوب کرمان در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند.

وی به احیای بافت‌های فرسوده در جنوب کرمان اشاره کرد و افزود: ۲ شهرستان جیرفت و کهنوج در زمینه بافت‌های فرسوده و بازآفرینی شهری در دستور کار اداره کل راه و شهرسازی قرار دارد.

وی گفت: ۹ محله بافت فرسوده در جیرفت شناسایی و تا کنون پنج محله این شهرستان در ستاد بازآفرینی استان تأیید و طرح‌های آن نیز آماده شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی جنوب کرمان با اشاره به سکونت گاه‌های غیررسمی جنوب کرمان افزود: فقط یک سکونت گاه غیررسمی در محله حسین‌ آباد شهرستان جیرفت وجود دارد که برای رفع این مشکل در طرح بازآفرینی به آن توجه شده است.

وی با بیان اینکه در شهرستان کهنوج چهار محله برای وجود سکونت گاه‌های غیررسمی تأیید شده است، گفت: در زمینه رفع این مشکل نشستی با فرماندار این شهرستان برگزار و مقرر شد مبلغی از اعتبارات استانی برای این بخش در نظر گرفته شود.

ساردوئی گفت: ۱۳۰ کیلومتر بزرگراه و ۳۲۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی در جنوب کرمان در حال ساخت است.

وی افزود: ۶۷۰ کیلومتر راه روستایی آسفالته در دولت تدبیر و امید در جنوب کرمان ساخته شد که این عملکرد خوبی در زمینه فراهم کردن زیرساخت‌ها در روستاها است.

وی به فعالیت جهادی اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان در محورهای جیرفت به بافت و جیرفت به سه‌ راهی بم اشاره کرد و گفت: ۴۸ کیلومتر از محور جیرفت به سه‌ راهی بم در حوزه استحفاظی این اداره کل است که در دولت تدبیر و امید ۲۵ کیلومتر این مسیر ۲ بانده شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی جنوب کرمان تصریح کرد: ۲۳ کیلومتر از محور جیرفت به سه‌ راهی بم در حال ۲ بانده شدن است که برای تکمیل این طرح به ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است و با وعده پیمانکار ۶ کیلومتر این مسیر تا شهریور ماه امسال آماده بهره‌برداری می‌شود.

محورهای مواصلاتی هفت شهر جنوب کرمان هفت هزار و ۳۵۰ کیلومتر طول دارد که شامل ۲۰۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۶۱ کیلومتر راه اصلی و ۷۷۲ کیلومتر راه فرعی آسفالته است.

۲۸ هزار کیلومتر راه همسنگ در استان کرمان وجود دارد که ۲.۲ درصد راه‌های کل کشور را شامل می‌شود که هشت هزار کیلومتر آن در هفت شهر جنوبی استان قرار دارد. جنوب استان در کریدور شمال به جنوب کشور قرار دارد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000