رویه جدید درج «سن بنا» در فایل‌ های بازار مسکن

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۱۰/۰۴
امکان استفاده از تسهیلات خرید بانک عامل بخش مسکن به‌ عنوان یک ویژگی مثبت و اثرگذار بر میزان تقاضا به تازگی در مشخصات فایل‌ های مسکن درج می‌شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از «دنیای اقتصاد»، در ماه‌ های اخیر که میزان پرداخت تسهیلات از محل صندوق پس‌ انداز مسکن یکم با توجه به رسیدن به نقطه پایان دوره‌های ۱۲ و ۱۸ ماهه سپرده‌گذاری در این صندوق به شکل محسوسی افزایش یافته است، تغییراتی در نحوه درج اطلاعات «سن بنا» رخ داده است. بر خلاف رویه سال‌های گذشته که تا بهار امسال نیز حاکم بود و به واسطه آن، سن بنا به‌ صورت حدودی، بر اساس سنوات سکونت در بنا و بعضا کمتر از سن واقعی در آگهی‌ها درج می‌شد، از تابستان امسال که حجم زیادی از خریداران مسکن به پشتوانه تسهیلات بانک عامل بخش مسکن وارد بازار شدند و اطلاع از سن دقیق بنا را به کرات از واسطه‌ها و مالکان جویا شدند تا اطمینان حاصل کنند می‌توانند از تسهیلات مد نظر خود استفاده کنند، مشاوران املاک نیز تغییر رویه دادند و جزئیات سن بنا را به شکل دقیق احصا و در فایل‌ها درج کردند.

مالکانی که از طریق موتورهای جست‌ و جوی ملکی و سامانه‌های مجازی مستقیما آپارتمان خود را در بازار مسکن عرضه کرده‌اند نیز به پیروی از روند جدید در آگهی‌های خود اعلام می‌کنند که ملک مذکور قابلیت استفاده از کدام‌ یک از انواع تسهیلات مسکن را دارد. برابر مقررات موجود استفاده از تسهیلات صندوق پس‌ انداز مسکن یکم که ارزان‌ترین و در استطاعت‌ترین نوع تسهیلات خرید مسکن در حال‌ حاضر است، برای آپارتمان‌های تا ۱۵ سال ساخت از تاریخ صدور پروانه ممکن است اما شرایط استفاده از تسهیلات خرید از محل اوراق مسکن که تسهیلات نسبتا گران‌تر با سود و اقساط بالاتری است، قدری تسهیل شده و از این نوع می‌توان برای تملک آپارتمان‌های تا ۲۰ سال ساخت از تاریخ صدور پروانه استفاده کرد. به این ترتیب آپارتمان‌های ۱۵ تا ۲۰ سال ساخت که امکان استفاده از تسهیلات صندوق یکم برای تملک آنها وجود ندارد، مناسب‌ترین قیمت پیشنهادی را در میان فایل‌های موجود در بازار دارند.

158550312/25/2017 8:08:42 AMhttps://www.hibna.ir/media/Image/2017/12/201712109481308644_Thum.jpg


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000