اعلام آمادگی بانک ‎ها برای افزایش تسهیلات ازدواج به ۱۵ میلیون تومان

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۶/۱۰/۱۰
دبیرکل کانون بانک‌های خصوصی گفت:در صورت تصویب تسهیلات ازدوج 15 میلیون تومانی، بانک ها این تسهیلات را پرداخت می کنند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از تسنیم، محمدرضا جمشیدی در ارتباط با تصمیم مجلس مبنی بر افزایش تسهیلات ازدواج به 15 میلیون تومان، اظهار داشت: در صورت تصویب شورای پول و اعتبار و ابلاغ از سوی بانک مرکزی بانک ها حتماً موظف به اجرای این مصوبه هستند.

وی با بیان اینکه در صورت تصویب تسهیلات ازدوج 15 میلیون تومانی بانک ها این تسهیلات را پرداخت می کنند، افزود: اما مشکل اصلی در کمبود منابع بانک‌هاست؛ در صورتی که تسهیلات ازدواج 15 میلیون تومان شود، افراد کمتری این تسهیلات را دریافت خواهند کرد و در نهایت صف تسهیلات ازدواج طولانی می شود.

دبیرکل کانون بانک های خصوصی گفت: درصدی از وجوه حساب های جاری و پس انداز تمام بانک ها به همراه وجوه سپرده های قرض الحسنه به تسهیلات ازدواج تعلق می گیرد ولی این منابع برای پرداخت تسهیلات ازدواج 15 میلیون تومانی کافی نیست. مگر اینکه سپرده های مردم در قرض الحسنه افزایش یابد.

شایان ذکر است، در نخستین جلسه بررسی بندهای مربوط به کمیسیون اجتماعی از بودجه 97 پیشنهادات متعددی بررسی شد و یکی از بندهایی که مورد تصویب قرار گرفت افزایش تسهیلات ازدواج جوانان از 10 به 15 میلیون تومان بود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000