بالاترین رشد قیمت مسکن در منطقه پنج تهران

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۱۰/۱۱
در آذر ماه سال جاری واحدهای مسکونی واقع در منطقه ۵ با میانگین ۶ میلیون تومان در هر متر مربع بیشترین متوسط رشد را نسبت به سایر مناطق شهر تهران داشتند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از ایسنا، با افزایش معاملات مسکن شهر تهران که در آذرماه به ۵۰ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل رسید، قیمت در برخی مناطق که از تقاضا و سرانه خدماتی مناسبی برخوردار بودند نسبت به سایر مناطق شهر تهران افزایش پیدا کرد؛ به طوری که در این ماه بیشترین رشد متوسط قیمت مسکن نسبت به ماه مشابه سال قبل به منطقه ۵ معادل ۲۴.۴ درصد افزایش تعلق گرفت. کمترین میزان رشد نیز در منطقه ۱۶ با ۵.۳ درصد افزایش به ثبت رسید.

در آذرماه سال ۱۳۹۶ تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران به ۱۷.۸ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۰.۲ درصد افزایش نشان می دهد. متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی نیز ۵ میلیون و ۹۰ هزار تومان بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۴.۹ درصد رشد نشان داد.

توزیع تعداد معاملات نیز حاکی از آن است منطقه ۵ با سهم ۱۴.۹ درصد از کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادها را به خود اختصاص داده است. همچنین مناطق ۴ و ۲ به ترتیب با سهم های ۱۱.۴ و ۹.۹ درصدی در رتبه های بعدی قرار گرفته اند. در مجموع ۷۴.۱ درصد از کل تعداد معاملات انجام شده در شهر تهران مربوط به ۱۰ منطقه شهر (به ترتیب بیشترین فراوانی شامل مناطق ۵، ۴، ۲، ۸، ۱۴، ۱۰، ۷، ۳، ۱ و ۱۵) بوده و ۱۲ منطقه باقی مانده ۲۵.۹ درصد از کل تعداد معاملات را به خود اختصاص داده اند.

از سوی دیگر بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۱۰ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان به منطقه ۱ و کمترین آن با ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به منطقه ۱۸ تعلق داشته است. با این حال رشد قیمت در منطقه ۱۸ بالاتر از منطقه ۱ بوده؛ چرا که ارقام مزبور نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۶.۳ و ۷.۱ درصد افزایش یافته است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000