توضیحات سیف درباره افزایش تسهیلات ازدواج

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۶/۱۰/۱۹
رییس کل بانک مرکزی درباره افزایش سقف تسهیلات ازدواج گفت: خوشحال می‌شویم که نظام بانکی کشور بتواند بیشتر در خدمت فعالیت‌های فرهنگی باشد و در کمک به تسهیل ازدواج نقش‌ آفرینی کند.
پایگاه خبری بانک مسکن

ولی‌الله سیف درباره افزایش میزان تسهیلات ازدواج، گفت: با وجود محدودیت منابع قرض‌الحسنه، در سال جاری طرح ارائه ضربتی تسهیلات ازدواج در دستور کار قرار گرفت و ظرف مدت دو ماه ۶۰۰ هزار فقره تسهیلات ازدواج پرداخت شد.

رییس کل بانک مرکزی ادامه داد: با اجرای طرح ضربتی ارایه تسهیلات ازدواج حدود صف متقاضیان دریافت این تسهیلات کاهش یافت و در حال حاضر حدود ۱۶۰ الی ۱۷۰ هزار متقاضی تسهیلات ازدواج در کشور وجود دارد که ۹۰ هزار از تقاضاهای مذکور تشکیل پرونده داده‌اند و مراحل انجام کار در حال پیگیری است.

سیف افزود: با وجود محدودیت منابع بانکی، ۱۱ بانک کشور در طرح ضربتی ارایه تسهیلات ازدواج شرکت کردند که از این بانک‌ها قدردانی می‌کنم.

رییس کل بانک مرکزی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا میزان تسهیلات ازدواج افزایش می‌یابد، گفت: خوشحال می‌شویم که نظام بانکی کشور بتواند بیشتر در خدمت فعالیت‌های فرهنگی باشد و در کمک به تسهیل ازدواج نقش‌آفرینی کند، ان‌شاء‌الله نظام بانکی منابع خود را تجهیز می‌کند تا بتواند به انجام این مهم کمک کند.

سیف افزود: باید تلاش کرد تا منابع قرض‌ الحسنه بانک‌ها بیشتر تقویت و تجهیز شوند تا بتوانند تکالیف تعیین شده را انجام دهند.

رییس کل بانک مرکزی یادآور شد: ان‌شاء الله نظام بانکی با انگیزه‌هایی که در خصوص موضوع تسهیل ازدواج دارد بتواند عملکرد موفقی داشته باشد و در سال آینده برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000