پایان تعمیر ۲۵۰۰ واحد آسیب دیده مناطق زلزله زده استان کرمانشاه

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۱۰/۲۳
رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه گفت: تا کنون کار تعمیر ۲ هزار و ۵۰۰ واحد از این تعداد به اتمام رسیده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از ایرنا، رضا خواجه‌ای اظهار کرد: پس از وقوع زلزله ۷.۳ ریشتری استان کرمانشاه و در ارزیابی‌های انجام شده حدود ۷۸ هزار واحد نیاز به بازسازی و مرمت داشتند که ۲۰ هزار و ۳۶۰ واحد احداثی نوع یک و ۵۷ هزار و ۹۹۰ واحد نیز تعمیری بودند.

وی خاطرنشان کرد: تا امروز که کمتر از ۲ ماه از فعالیت ۱۰ ستاد معین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مناطق زلزله زده کرمانشاه می‌گذرد کار آواربرداری ۹ هزار و ۷۰۸ واحد و پی کنی ۲ هزار و ۱۹۵ واحد نیز انجام شده است.

خواجه‌ای با بیان اینکه ۳۰۷ واحد عملیات فونداسیون آن‌ها انجام و کار دیوارچینی ۳۵ واحد نیز به اتمام رسیده، افزود: ۱۲ واحد تخریب شده اسکلت آن‌ها نصب شده و ۲ واحد نیز عملیات سقف گذاری آن به اتمام رسیده است.

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه در ادامه از معرفی ۲۵ هزار نفر به بانک برای عقد قرارداد خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۰ هزار و یکصد نفر با تکمیل پرونده با بانک قرارداد امضا کردند.

وی همچنین از پرداخت کمک‌های بلاعوض به ۱۲ هزار و ۳۸۰ نفر از افراد آسیب دیده خبر داد و گفت: به این افراد در مجموع حدود ۲۰۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

خواجه‌ای مقدار کمک بلاعوض واحد‌های احداثی شهری را ۶۰ میلیون ریال، کمک بلاعوض واحد‌های احداثی روستایی را ۵۰ میلیون ریال و کمک بلاعوض واحد‌های تعمیری شهر و روستا را نیز ۲۰ میلبیون ریال ذکر کرد.

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش از تحویل ۹ هزار و ۶۶۲ کانکس برای اسکان افراد زلزله زده خبر داد و گفت: بیش از ۹۰ درصد افرادی که منازل آن‌ها نیاز به بازسازی دوباره داشته است، کانکس تحویل گرفته اند.

وی تاکید کرد: هم اکنون هیچ مشکلی برای تحویل کانکس به افراد زلزله زده وجود ندارد و هر یک از خانوار‌هایی که تا کنون کانکسی به آن‌ها تحویل نشده می‌توانند با مراجعه به ستاد‌های معین بنیاد مسکن درخواست تحویل کانکس را ارائه کنند.

خواجه‌ای افزود: البته تا کنون حدود یک هزار و ۶۰۰ نفر به جای کانکس وجه اسکان موقت به مبلغ ۵۰ میلیون ریال را دریافت کرده اند که رقمی حدود ۸۰ میلیارد ریال می‌شود.

وی در پایان ضمن اینکه از مردم مناطق زلزله زده خواست که هر چه سریعتر نسبت به تکمیل پرونده خود برای معرفی به بانک و دریافت تسهیلات در نظر گرفته شده برای بازسازی هر چه سریعتر واحد‌های خود اقدام کنند، گفت: پس از تکمیل مدارک، این تسهیلات ظرف مدت ۴۸ تا ۷۲ ساعت به حساب آن‌ها واریز می‌شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000