سازمان ملی زمین و مسکن عهده دار انفال در کشور

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۱۰/۲۴
اگر مدیران قبل از تنظیم قراردادها، توافقنامه‌ها و انجام سایر مسئولیت‌هایشان به قوانین و مقررات موجود توجه کنند قطعا به اهداف مورد نظرشان می‌رسند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از سازمان ملی زمین و مسکن، حمیدرضا عظیمیان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان با اشاره به گزاره پیشگیری بهتر از درمان است، گفت: اگر مدیران قبل از تنظیم قراردادها، توافقنامه‌ها و انجام سایر مسئولیت‌هایشان به قوانین و مقررات موجود توجه کنند قطعا به اهداف مورد نظرشان می‌رسند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنانش به مدیران و کارشناسان حقوقی سازمان توصیه کرد که خود را به روز نگاه داشته و در حوزه تخصصی خود مطالعه مستمر داشته باشند. چرا که تسلط بر علم و نظرات کارشناسی است که باعث تقویت جایگاه افراد و سازمان‌ها می‌شود.

همچنین، مهدی ابراهیمی عضو هیات‌ مدیره سازمان ملی زمین و مسکن در دوره آموزشی "مقررات ناظر بر دعاوی ناشی از اراضی ملی و منابع طبیعی" با اشاره به اصل ۴۵ قانون اساسی که اراضی شهری را بخشی از انفال دانسته گفت: ما امانت دار بخشی از مالکیت عمومی هستیم که در تعبیر فقها مالکیت حاکمیت است و می توان با مسامحه از آن به عنوان مالکیت دولتی یاد کرد.

وی افزود: اگر نگاهی به قانون ملی شدن جنگل‌ها، قانون حفاظت بهره ‌برداری و قانون زمین شهری و لغو مالکیت نگاهی بیندازیم می‌بینیم که مالکیت عمده مالکیت عمومی است ، که هم در متون فقهی اسلامی و هم در حقوق مدرن در اروپا حق بهره برداری مهم شمرده می‌شود و نه صرفا داشتن سند مالکیت. اما متاسفانه در قوانین امروز، به سند مالکیت ارزش ذاتی بیهوده ای داده شده است و در صد سال اخیر بر خلاف قوانین مدرن دنیا، مالکیت عمومی در حال تبدیل به مالکیت خصوصی است.

مهدی ابراهیمی این سازمان را تنها عهده دار انفال دانست و از مالکیت عمومی به عنوان تنها شرط رشد زیرساخت کشور در بخش زمین نام برد و افزود: با روندی که در پیش داریم به زودی سازمان برای واگذاری زمین مجبور به خرید زمین می شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000