مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن مطرح کرد:

موفقیت مدل تامین مالی مسکن مبتنی بر پس‌ انداز

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن شکل‌گیری مدل تامین مالی مسکن مبتنی بر پس‌ انداز در بانک مسکن را موفق ارزیابی کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

محمد حسن مرادی در گفت‌ و گو با پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا، با اعلام این مطلب از رشد 52 درصدی رقم تسهیلات پرداختی بانک مسکن در 9 ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن با اشاره به اینکه تعداد واحدهای مسکونی مشمول تسهیلات خرید بانک مسکن نیز در 9 ماهه اول امسال با رشد 25 درصدی روبرو شده است، گفت: طی فروردین تا آذر 96 مجموعا 349 هزار و 112 فقره تسهیلات اعم از تسهیلات از محل صندوق پس انداز مسکن یکم و تسهیلات بدون سپرده از محل اوراق مسکن به ارزش کل حدود 52 هزار میلیارد ریال پرداخت شد.

وی در ادامه با اشاره به نقش مهم صندوق پس‌ انداز مسکن یکم در تامین مالی مسکن، گفت: صندوق پس انداز مسکن یکم محصول اصلی بانک در زمینه کمک به تامین مالی خرید مسکن و خانه دار شدن متقاضیان مسکن است.

مرادی با بیان اینکه صندوق پس انداز مسکن یکم بر پایه روش تامین مالی مسکن خانوارها مبتنی بر پس‌ انداز شکل گرفته است، گفت: در این روش افراد به ازای میزان سپرده‌گذاری مطابق ضوابط تا سقف‌های پیش‌بینی شده مشمول دریافت تسهیلات خرید مسکن می‌شوند.

وی یادآور شد: میزان تسهیلات پرداختی خرید مسکن با پس انداز در صندوق مذکور تا سقف 40، 30 و 20 میلیون تومانی برای تهران، شهرهای بزرگ و سایر مناطق شهری مشخص می‌شود به این ترتیب که در هر شش ماه معادل یک برابر موجودی تسهیلات تا سقف 80، 60 و 40 میلیون تومان به صاحب حساب صندوق پس انداز مسکن یکم تعلق می‌گیرد.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن با تاکید بر اینکه راه‌اندازی صندوق پس‌ انداز مسکن یکم با هدف پرداخت ارزان‌ترین شکل تسهیلات خرید مسکن در سیستم بانکی کشور به متقاضیان خانه اولی صورت گرفت، خاطر نشان کرد: شخص وزیر راه و شهرسازی نیز به دنبال روش مطمئنی مبتنی بر پس‌ انداز برای تامین مالی خرید مسکن مصرفی بود و به همین خاطر صندوق پس‌ انداز مسکن از 18 خرداد 94 مجددا احیا شد.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن تاکید کرد: تک رقمی شدن نرخ سود تسهیلات خرید مسکن و افزایش سقف تسهیلات زوجین خانه اولی تا 160 میلیون تومان از مهم ترین دستاوردهای بانک مسکن طی سه سال گذشته است که این بانک را در تحقق اهداف خود در بخش تامین مالی یاری کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا، در پاییز امسال و در حالی که حجم معاملات مسکن در تهران به عنوان شهر پیش‌رو در خروج از رونق، طی آبان و آذر با رشد قابل توجهی نسبت به ماه های مشابه سال گذشته همراه شد، میزان افتتاح حساب در صندوق پس انداز مسکن یکم نیز به میزان قابل ملاحظه ای افزایش یافت. بر اساس تازه ترین آمارها در سه ماهه پاییز بیش از 40 هزار متقاضی دریافت تسهیلات ارزان قیمت خرید مسکن در صندوق پس انداز مسکن یکم در سراسر کشور سپرده گذاری کرند. از سوی دیگر در سال 95 ماهانه به طور متوسط 12 تا 15 هزار نفر در صندوق پس‌ انداز مسکن یکم افتتاح حساب کردند، این در حالی است که این میزان در سه ماهه پاییز 96 به میانگین 20 هزار افتتاح حساب در ماه افزایش یافت. به این ترتیب همزمان با خروج بازار مسکن از رکود حجم استقبال از تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم نیز رو به افزایش است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000