تحویل ۷۳۲ واحد مسکن مهر به متقاضیان در دهه فجر

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۱۱/۰۹
مدیرکل راه و شهرسازی با اشاره به تحویل ۷۳۲ واحد مسکن مهر به متقاضیان در دهه فجر امسال از بهره‌برداری ۸۹ پروژه این اداره کل با هزینه ۶۳۷ میلیارد ریال در این ایام خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عبدالله بهادری مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران ، درباره طرح‌های افتتاحی بخش مسکن و راه در دهه فجر ۹۶ استان مازندران اظهار کرد: پیروزی اسلامی، ایران را در مسیری نوین قرار داد، مسیری که حیات اجتماعی و اقتصادی را در فضایی معنویی و روحانی واداشت.

وی ادامه داد: در سه دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از استعداد‌های نهفته بخش حمل و نقل مجال بروز پیدا کرده و فعالیت‌های بیشماری در بخش حمل و نقل جاده‌ای در استان به ویژه در دولت یازدهم امکانات گسترده‌ای را برای توسعه سایر بخش‌ها در استان به وجود آورده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران با اشاره به بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی این استان در ایام دهه فجر بیان کرد: این اداره کل در ایام الله دهه مبارک فجر که فرصت مغتنمی برای تجدید بیعت و میثاق با خون شهدا، ایثارگران انقلاب و مقام معظم رهبری است، بیش از ۷۳۲ واحد مسکن مهر و ۸۹ پروژه درحوزه ساخت و توسعه راه‌ها، فنی و اجرایی و ساختمان‌های دولتی با اعتباری بالغ بر ۶۴۷ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رساند.

وی در خصوص پروژه‌های راهسازی استان مازندران گفت: تکمیل شبکه راه‌ها در شتاب بخشیدن به توسعه موثر بوده و سرمایه‌گذاری در این زمینه جزء سرمایه‌گذاری زیربنایی محسوب می‌‌‌‌‌شود که در دهه فجر ۴ پروژه در حوزه ساخت و توسعه راه‌ها از جمله احداث زیرگذر هفت تن قائم شهر، احداث پل آکتیج کلا آمل- بابل قدیم، بهسازی محور آمل- فریدون کنار و بهسازی راه پشت پلاژ جاده ساری- خزرآباد با اعتباری بالغ بر ۹۹ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسند.

بهادری با بیان اینکه مازندران با توجه به نوع اقلیم و شرایط توپوگرافی و به طبع تنوع فرآورده‌های کشاورزی، مسئله راه‌های مناسب روستایی برای حمل ونقل سریع تر، آسان تر و در عین حال ارزان ترین فرآورده ها به بازار مصرف یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های ذهنی مسئولین استان بوده، افزود: اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران از سال گذشته با مشارکت خوب روستاییان توانست عملیات بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی این استان را به طور گسترده در دستور کار خود قرار دهد تا جایی که براساس ارزیابی صورت گرفته جزو استان‌های برتر در سطح کشور شد.

وی تصریح کرد: از این رو در دهه مبارک فجر امسال بیش از نیمی از پروژه‌های افتتاحی این اداره کل در حوزه راه روستایی با همدلی، حمایت و مشارکت عظیم روستاییان همراه بوده که این نشان از اعتماد و اطمینان این عزیزان به خدمتگزارانشان در مجموعه راه وشهرسازی دارد.

بهادری با بیان اینکه ۸۳ پروژه در قالب راه‌های روستایی به طول ۱۶۷ کیلومتر و با صرف اعتباری بالغ بر ۲۵۷ میلیارد ریال از جمله پروژه‌های افتتاحی این اداره کل در حوزه راه روستایی است، افزود: بهسازی و آسفالت راه روستایی شیاده، صورت، کامیکلا، گتاب، آردکلا- تجلک، دیوا (بابل)، بهسازی و آسفالت راه روستایی تازه آباد، احمدکلا و اجاکسر در (بابلسر)، همچنین راه روستایی پرکلا- سمچول(بهشهر)، محور سه هزار تنکابن، راه روستایی برار در چالوس و راه روستایی برد- گلورد (ساری) و راه روستایی مرج- پالرورد و کلاونگاه درشهرستان نور ازجمله پروژه‌های شاخص در حوزه راه روستایی هستند که انشالله در ایام الله دهه فجر بهره برداری و مورد استفاده روستاییان قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: در حوزه مدیریت فنی و اجرایی نیز دو پروژه احداث ساختمان اداری با اعتباری بالغ بر ۳۷ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد که احداث و تکمیل ساختمان بخشداری نارنجستان (سوادکوه شمالی) و آزمایشگاه و واحد فنی واقع در شهرستان ساری از جمله این پروژه‌ها است.

اختتامیه پروژه مسکن مهر استان مازندران در شهریورماه سال ۹۷​

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران درباره پروژه های افتتاحی در بخش مسکن نیز گفت: یکی از نیاز‌های مهم برای کشور‌های توسعه یافته و در حال توسعه ایجاد یک سیستم کارآمد شهری در تمام ابعاد بوده که در این میان نقش مسکن به عنوان سرپناه برای هر انسانی در این جوامع می‌تواند تعیین کننده باشد.

وی اظهار کرد: در دهه فجر بیش از ۷۳۲ واحد مسکن مهر در استان مازندران با اعتباری بالغ بر ۲۵۴ میلیارد ریال در شهرستان‌های آمل، بابل، بهشهر، تنکابن، قائم شهر، نور، بابلسر، به بهره‌برداری می رسد.

بهادری افزود: پروژه مسکن مهر در استان مازندران، ۶۸ هزار واحد بوده که تا کنون ۶۰ هزار واحد مسکونی به متقاضیان تحویل داده شده است و هشت هزار واحد باقیمانده با پیشرفت ۸۰ درصدی در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر قرار دارند که انشاءا... اختتامیه پروژه مسکن مهر استان در شهریور ماه سال ۹۷ است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000