معاون وزیر راه و شهرسازی:

افتتاح ۶۱ پروژه خدمات روبنایی در شهرهای جدید همزمان با دهه فجر

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۱۱/۱۵
شرکت عمران شهرهای جدید در ایام دهه فجر آغاز کننده عملیات اجرایی ۳۰ پروژه با ارزش اولیه ۴۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حبیب‌اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، در تشریح اقدامات و پروژه‌های افتتاحی شهرهای جدید کشور طی دهه فجر سال جاری بیان کرد: با توجه به آن که در حال حاضر مشکل اصلی تمامی سایت‌های مسکن مهر شهرهای جدید موجود در تأمین خدمات روبنایی و زیربنایی مورد نیاز است ما نیز تمرکز اصلی خود را در پروژه‌های افتتاحی دهه فجر سال جاری بر روی این خدمات گذاشته و این بخش را مورد توجه بیشتری قرار دادیم.

طاهرخانی در ادامه از افتتاح ۶۱ پروژه خدمات روبنایی در مجموع شهرهای جدید به مناسب آغاز دهه فجر خبرداد و گفت: از این تعداد حدود ۱۶ واحد آموزشی، ۶ زمین ورزشی، ۶ مسجد، ۲ کلانتری، ۸ پارک و فضای سبز و ۲ پروژه بسیار مهم برای انتقال خط آب است که در لیست طرح‌های افتتاحی دهه فجر سال جاری قرار گرفته است.

وی در این خصوص اضافه کرد: پروژه‌های انتقال خط آب مربوط به ۲ شهر جدید هشتگرد و رامشار بوده که از پروژه‌های بسیار مهم افتتاحی در ایام به شمار می‌رود.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از افتتاح حدود ۸ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید خبر داد و افزود: شرکت عمران شهرهای جدید همچنین در این ایام آغاز کنند عملیات اجرایی ۳۰ پروژه با ارزش اولیه ۴۰۰ میلیارد تومان خواهد بود که عملیات اجرایی احداث شهر جدید تیس، ساخت آزدراه تبریز – سهند و بهسازی و تعریض جاده دسترسی شهر جدید صدرا به شیراز از مهمترین آن‌ها به شمار می‌رود.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ضمن اشاره به به اجرای عملیات ساخت سایت‌های استفاده از انرژی خورشیدی در برخی از شهرهای جدید گفت: اقدام مهم دیگری که مقدمات اولیه آن را در حال حاضر آغاز کرده‌ایم کاشت حدود ۲۵۰ هزار اصله نهال است که همزمان با ۱۵ اسفند ماه با مشارکت مردم ساکن در این مناطق با هدف گسترش فضای سبز و پارک با همکاری صندوق توسعه محیط زیست به اجرا خواهیم رساند.

طاهرخانی در پایان خاطرنشان کرد: شرکت عمران شهرهای جدید همچنین ضمن بررسی و مطالعات پروژه‌های شاخص و فاخر در سطح شهرهای جدید اقدام به اجرای ۷۲ طرح مورد نیاز در این مناطق کرده است که قطعا پس از افتتاح باعث تحول گسترده‌ای در این شهرها خواهد شد.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی پروژه‌های مذکور از ابتدای سال ۹۷ تا پایان سال ۹۹ به ترتیب افتتاح و به بهره‌برداری خواهند رسید.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000