احمد اصغری ‌مهرآبادی خبر داد:

۵۰ هزار واحد مسکن مهر تا پایان امسال افتتاح می شود

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۱۱/۱۷
قائم‌ مقام وزیر راه و شهرسازی از افتتاح ۵۰ هزار واحد مسکن مهر در ۲۶ استان کشور با اعتباری بالغ بر سه هزار میلیارد تومان تا پایان امسال خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، احمد اصغری ‌مهرآبادی، در مراسم افتتاح پروژه‌های اداره‌ کل راه و شهرسازی استان تهران که در شهرستان دماوند برگزار شد، اظهار کرد: امروز سه هزار و ۱۶۷ واحد مسکن مهر با اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیارد تومان به مرحله بهره برداری و تحویل رسید.

وی با بیان اینکه این واحدهای مسکن مهر در استان های مختلف به جزء هزینه های خدمات زیربنایی و روبنایی به بهره برداری می رسد، گفت: افتتاح این پروژه ها تا ۲۷ اسفندماه ادامه خواهد داشت.

اصغری ‌مهرآبادی ادامه داد: هم اکنون پرونده مسکن مهر سه استان چهارمحال بختیاری، زنجان و یزد به اتمام رسیده و برخی از استان ها نیز اعلام آمادگی کردند که در صورت اتمام کامل پروژه مسکن مهر در کشور، جشن اختتامیه خواهیم گرفت.

قائم‌ مقام وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: با افتتاح ۵۰ هزار واحد مسکن مهر به مناسبت دهه مبارک فجر، مجموع افتتاحیه ها از ابتدای فعالیت پروژه مسکن مهر تا کنون به یک میلیون و ۹۲۰ هزار واحد می رسد و البته ۵۰ هزار واحد دیگر نیز آماده بهره برداری است که در صورت تکمیل خدمات زیربنایی، این مهم نیز انجام می شود.

وی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی، ساخت ۵۰۰ مدرسه را در کشور آغاز کرده‌ و ۳۰۰ مسجد آماده شده است، اظهار کرد: ساخت تعدادی کلانتری و مراکز بهداشتی و درمانی نیز از محل منابع داخلی آغاز شده است.

قائم‌ مقام وزیر راه و شهرسازی به تاریخچه و سابقه پروژه مسکن مهر اشاره کرد و گفت: مسکن مهر از سال ۸۶ در قالب تبصره ۶ قانون بودجه اجرایی شد و با تصویب قانون ساماندهی، تولید و عرضه ادامه یافت که در ابتدا یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر در سطح استان ها توزیع شد و سپس این تعداد به دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی رسید.

وی با بیان اینکه هم اکنون با حمایت دولت از این تعداد یک میلیون و ۹۸۰ واحد مسکونی به اتمام رسیده است، گفت: مابقی واحدهای مسکونی رو به اتمام است، یا متقاضی ندارد و یا با مشکلاتی روبرو است.

اصغری‌ مهرآبادی با اشاره به اینکه در استان تهران، ۳۳۰ هزار واحد مسکونی ساخته شده که ۲۸۰ هزار واحد به مرحله اتمام رسیده است، گفت: در راستای تکمیل و ساماندهی پروژه مسکن مهر استان نزدیک به یک هزار میلیارد تومان از خزانه در اختیار وزارت نیرو و وزارت راه و شهرسازی و ۲۰۰ میلیارد تومان به‌عنوان یارانه در اختیار استان تهران به‌ویژه پردیس قرار گرفت.

اصغری ‌مهر‌آبادی افزود: برای تامین خدمات مسکن مهر ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار و دو هزار و ۵۰۰ باب مدرسه نیاز است.

همچنین ، ۱۱ پروژه مسکن مهر شامل بهره برداری از سه هزار و ۱۶۷ واحد مسکن مهر ، ۵ باب مدرسه در مجموع ۹۵ کلاسه در شهرستان های دماوند، رباط کریم، پاکدشت و شهریار، دو باب کلانتری در شهرستان های پیشوا و پاکدشت، اجرای پروژه روشنایی معابر مسکن مهر اسلامشهر با اعتباری بالغ بر ۱۹۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000