معاون عمرانی استانداری اردبیل:

خدمات بانک مسکن جهت تامین سرپناه برای اقشار مختلف جامعه ستودنی است

مدیر شعب بانک مسکن اردبیل دردیدار با معاون عمرانی استانداری از آمادگی کامل بانک مسکن جهت پرداخت تسهیلات دربخش مسکن و نیز بخشهای صنایع وابسته به آن خبرداد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، ابوالفض کوهی فرد گفت: بانک مسکن همیشه برای نیاز تسهیلاتی مسکن آماده بوده تاجایی که برای حمایت از کسانی که تاکنون از تسهیلات دولتی و یارانه دارمسکن استفاده نکرده اند.

وی افزود: بانک مسکن طرح صندوق مسکن یکم را عرضه کرد تا مسکن اولی ها بتوانند از این فرصت استفاده لازم را برده باشندضمن اینکه برای حمایت بیشتر از زوج هایی که فاقد مسکن بوده و مسکن اولی محسوب میشوند با پرداخت دوفقره تسهیلات برروی یک پلاک در مرکز استان120 میلیون تومان و درشهرستانها 80 میلیون تومان توانسته است به این نیاز اساسی زوجین و متقاضیان مسکن پاسخ مناسبی داده باشد.

کوهی فرد به پرداخت تسهیلات مسکن با استفاده از اوراق ممتاز بانک مسکن اشاره کرد و گفت: برای متقاضیانی که تسهیلات فوری برای خرید واحد مورد نظر را دارند با استفاده از اوراق ممتاز مبلغ50 میلیون تومان تسهیلات خرید ، 20 میلیون تومان درقالب جعاله و نیز 10 میلیون تومان بدون سپرده به صورت توام و جمعا 80 میلیون پرداخت می شود. که زوجین نیز می توانند تاسقف 120 میلیون تومان متشکل از 80 میلیون تومان تسهیلات خرید و 20 میلیون جعاله و 20 میلیون تومان تسهیلات بدون سپرده تا پایان سال استفاده نمایند.

مدیر شعب استان اردبیل درادامه درخصوص فروش اقساطی واحدهای مسکن مهر اشاره کرد و گفت تاکنون از 62هزار واحد مسکونی طرح مهر توانستیم 57هزار واحد را فروش اقساطی کنیم.

ندایی معاون عمرانی استانداری اردبیل نیز ضمن تشکر از حضور مدیر شعب اردبیل و ارائه توضیحات در خصوص تسهیلات پرداختی از تلاش مجموعه بانک مسکن استان در پرداخت تسهیلات مسکن اعم از مسکن مهر و بافت فرسوده و ازمنابع خود بانک و بهبود چهره شهر اردبیل و نیز سایر شهرستانهای تابعه از بافت سنتی و فرسوده به بافت مدرن و مطا بق اصول شهرسازی تجلیل کرد.

وی گفت: کار شما عزیزان در بانک مسکن جهت تامین سرپناه برای اقشار مختلف جامعه ستودنی است کما اینکه ما در زلزله های اتفاق افتاده شاهد بودیم کسانی که از تسهیلات مقاوم سازی خصوصا درروستا ها استفاده نموده بودند از مرگ حتمی نجات یافته بودند یعنی هرتسهیلاتی که برای احداث یک واحد مسکونی و خانوار چهار نفری پرداخت می کنند زندگی آنها را تضمین می کند و این خیلی کار ارزشمندی است .

ندایی افزود: بر طبق آمار های دریافتی برای زلزله کرمانشاه فقط از استان اردبیل مبلغ پنج میلیارد تومان کمک شده است و اگر این منابع برای تسهیلات مسکن و مقاوم سازی صد درصدی بافت روستایی استفاده میشد ضمن مصرف بهینه این منابع جان افراد رانیز می توانستیم نجات دهیم که این کار خیلی بزرگ و ارزشمندی است.

معاون عمرانی استانداری اردبیل اضافه نمود مزیت دیگر پرداخت تسهیلات دربخش مسکن، اشتغال زایی است که با توجه به غیر صنعتی بودن استان و نرخ بیکاری بالا دراستان پرداخت تسهیلات در زمان خود توانسته بود بیش از 100 واحد صنفی را فعال نموده و نرخ بیکاری را پایین آورده بود که این هم کار بسیار ارزشمندی بود که بدست عوامل بانک مسکن استان انجام شد.

.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000