مراسم افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های گروه سرمایه‌گذاری مسکن در بافت فرسوده اطراف حرم مطهر رضوی

در مراسمی با حضور مدیر عامل بانک مسکن، پروژه مسکونی رواق در بافت فرسوده مشهد به بهره برداری رسید و دو پروژه دیگر در این بافت کلنگ زنی شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از از روابط عمومی شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن؛ در این مراسم که در محل پروژه رواق مشهد برگزار شد، محمدرضا امینی، مدیر عامل شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن در مراسم عنوان کرد: «در سراسر کشور حدود 133 هزار هکتار بافت فرسوده ناکارآمد وجود دارد که از این مقدار 77 هزار هکتار بافت فرسوده و 56 هزار هکتار بافت‌های حاشیه‌ای و سکونت‌گاه‌های غیر رسمی است. احیا و نوسازی در این بافت‌ها نیازمند یک طرح و عزم ملی است و به همین دلیل نیز تمرکز و اقدامات دولت تدبیر و امید در مقطع کنونی، بر احیای این بافت‌ها معطوف شده است.
مدیر عامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن با بیان اینکه گروه سرمایه‌گذاری مسکن به عنوان یک انبوه‌ساز مطرح در کشور، بخشی از این فعالیت را با رویکردهای خاص و شاخص بر عهده خواهد گرفت، به سابقه گروه در ورود و احیای بافت فرسوده کشور اشاره کرد و اجرای 17 پروژه شامل 2600 واحد مسکونی در شهرهای تبریز، تهران، کرمانشاه، همدان، اصفهان و مشهد با زیربنای بالغ بر 410 هزار متر مربع را از سوابق گروه در این حوزه ذکر کرد.
امینی افزود: گروه سرمایه‌‎گذاری مسکن در ادامه حرکت خود با توجه به سیاست‌های دولت در مقطع فعلی و فرصت‌هایی که در بافت فرسوده وجود دارد، در این امر حضور جدی خواهد داشت. در همین راستا به شرکت‌های تابعه تکلیف شده است تا نیمه اول سال 1397، هر شرکت حداقل یک پروژه در بافت فرسوده تعریف کند که البته تنها در مشهد مقدس، امروز شاهد تعریف و کلنگ زنی 4 پروژه هستیم. همچنین در تبریز زمینی به مساحت 5.5 هکتار در سپیدار خریداری شده است و این پروژه هم اکنون در دست طراحی است، پروژه منزه کرمانشاه در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید، در حال مذاکره برای خرید دو زمین به مساحت‌های 4.200 متر مربع در اردبیل و حدود 2000 متر در زنجان هستیم و همین طور در حال مذاکره با شهرداری اصفهان در خصوص زمینی 10 هزار متری در این شهر هستیم.
امینی تامین مالی گران قیمت، ریز دانگی زمین‌ها، فرایند طولانی اخذ مجوزها، مشکلات تامین زیر ساخت‌ها و ریسک‌های قانونی در تصرف زمین را مهم‌ترین موانع انبوه‌سازان برای توسعه فعالیت دانست و از نهادهای مربوطه خواست در مسیر تسهیل این موارد، اقدامات لازم را به انجام رسانند.
مدیر عامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن تاکید کرد: با توجه به ابعاد کار گروه و سابقه درخشان در حوزه بافت فرسوده و همچنین به عنوان بازوی اجرایی بانک توسعه‌ای مسکن، امیدواریم با اجرای پروژه‌های شاخص در بافت فرسوده و استفاده از فناوری‌ها و تکنولوژی‌های نوین ساخت و هوشمند سازی، ارتقای کیفیت را در این حوزه به منظور الگودهی به سایر سازندگان شاهد باشیم.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000