همزمان با سراسر کشور صورت گرفت:

آغاز طرح ملی بازآفرینی شهری امید در استان مرکزی

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۱۱/۲۵
مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی از آغاز طرح ملی بازآفرینی شهری امید همزمان با سراسر کشور در استان مرکزی خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، همزمان با آغاز عملیات اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری که با حضور رئیس جمهور، وزیر راه و شهرسازی، رئیس بانک مرکزی و تعدادی از مسئوولان ارشد کشوری صورت گرفت جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان مرکزی نیز با حضور اعضای ستاد بازآفرینی در سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری مرکزی تشکیل گردید و طرح ملی بازآفرینی شهری امید در استان مرکزی آغاز شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی در حاشیه این جلسه، گفت: از آنجا که موضوع بازآفرینی شهری از جمله سیاست‌های مورد اولویت ریاست جمهور و دولت است و فرسوده شدن بافت‌های میانی و تاریخی، حاشیه‌نشینی و بی‌سامانی روستاهای ملحق شده به شهرها و لزوم سلامت جان مردم و آماده‌سازی مسکن برای خانه اولی‌ها بزرگ‌ترین مسئله شهری کنونی ماست پیگیری بافت‌های ناکارآمد شهری اعم از بافت‌های میانی فرسوده و بافت‌های حاشیه‌ای با اولویت بیشتری در دستور کار دولت قرار گرفته است.

شارقی بیان کرد: در استان مرکزی حدود ۲۰۰۰ هکتار از اراضی موجود را بافت فرسوده و ناکارآمد و حاشیه‌نشینی تشکیل داده که ۲۰ درصد جمعیت استان را در بر می‌گیرد.

وی گفت: مطالعات در دو شهر اراک و ساوه صورت پذیرفته و پروژه‌های متعددی در خصوص توسعه امکانات و خدمات روبنایی شهری و محله‌ای، ارتقاء زیرساخت‌های شهری و محله‌ای، ارتقاء توانمندی‌های اقتصادی، ظرفیت‌سازی اجتماعی و ستادی، تهیه طرح و برنامه‌های بازآفرینی در مقیاس شهری و محله‌ای، بهسازی و مقام سازی و نوسازی مسکن در دستور کار قرار گرفته است.

شارقی افزود: در راستای آغاز عملیات اجرائی طرح ملی بازآفرینی شهری امید، زمینی به مساحت ۱۶۶۳ مترمربع در کوی علی بن ابیطالب (ع) شهر اراک جهت ساخت واحدهای مسکونی مورد نظر در دستور کار قرار گرفت.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000