حضور شرکت‌های آمریکایی برای سرمایه‌گذاری در مسکن مهر

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۱۱/۲۵
مدیرعامل شرکت عمران پردیس از حضور نمایندگان سه شرکت آمریکایی برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مسکن مهر خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از تسنیم، سعید غفوری در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهر جدید پردیس، اظهار کرد: با توجه به مشکلات مربوط به زیرساخت‌های مسکن مهر در خصوص تامین منابع مالی، با برنامه‌ریزی یکساله و شناسایی نیازهای شهری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری را به صورت عملیاتی در قالب 60 میز مذاکراتی برگزار کرده‌ایم.

وی با بیان این‌که مهم‌ترین هدف برگزاری این همایش تامین ملزومات سکونت و رفاه ساکن شهر به خصوص مساکن مهر است، افزود:‌ در راستای تامین خدمات زیربنایی و روبنایی، ایجاد ارزش افزوده محلات این طرح و رونق آنها از ظرفیت 82000 مسکن مهر استفاده کرده‌ایم.

وی با اشاره به این‌که منابع دولتی محدودیت دارد و نمی‌توانیم با تکیه بر آن خدمات مسکن مهر را تامین کنیم، تصریح کرد: برای تکمیل، افتتاح و تحویل واحدهای مسکن مهر در فازهای 5، 8، 9 و 11 به 2584 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با یادآوری این‌ که برای تامین منابع مالی مورد نیاز از روش مشارکت، عمومی، دولتی و بخش خصوصی (PPP) استفاده خواهیم کرد، اظهار کرد: در این زمینه در فاز 11 ایرانشهر شرکت کوزو سال گذشته 3 باب مدرسه، کلانتری، مراکز تجاری و مسجد را ساخت.

غفوری با یادآوری این‌ که پارسال با 135 میلیارد تومان اوراق خزانه اسلامی و 42 میلیارد تومان یارانه 17 هزار مسکن مهر تکمیل، افتتاح و تحویل شد، گفت: با توجه به امکان‌سنجی صورت گرفته از شرکت‌های داخلی و خارجی برای سرمایه‌گذاری در شهر جدید پردیس دعوت کردیم تا به شکل میز عملیاتی قراردادهای مربوطه را امضا کنیم که این مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود:‌ حدود 15 شرکت از کشورهای چین،‌ترکیه، ایتالیا، انگلستان، اتریش، آمریکا، روسیه، کره‌ جنوبی و آلمان برای سرمایه‌گذاری در همایش حضور دارند.

غفوری همچنین درباره مباحث مطرح شده در خصوص مالیات مسکن مهر ،‌گفت: خوشبختانه دستور موفق معاون امور مالیاتی را برای توقف برداشت از حساب شرکت عمران پردیس اخذ کردیم و در صورت تداوم روند برداشت موضوع را از دیوان عدالت اداری پیگیری خواهیم کرد.

وی با تاکید بر این‌که پروژه‌های مسکن مهر فقط یک بار و آنهم 300 هزار تومان مالیات دارند که تمام آن را پرداخت کرده‌ایم، اظهار کرد: طبق اعلام معاون حقوقی ریاست‌ جمهوری مالیات ساخت، محوطه‌سازی و آماده‌سازی مسکن مهر 300 هزار تومان است، اما اداره امور مالیات شرق استان تهران با این استدلال که قرارداد ساخت و آماده‌سازی واحدهای مسکن مهر جداگانه بوده، باید دو بار مالیات پرداخت شود.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با بیان این‌که بر این اساس شرکت کوزو 7.7 میلیارد تومان بدهی مالیاتی دارد، گفت: طبق قانون ساماندهی مسکن برای مسکن مهر یک بار مالیات دریافت می‌شود که اگر امور مالیاتی برداشت مالیات را ادامه دهد هیچ راهی برای پرداخت نداریم مگر این‌که آنرا از متقاضیان دریافت کنیم.

غفوری همچنین با یادآوری این‌که در حال حاضر 49 هزار و 700 واحد مسکن مهر به مرحله نازک کاری رسیده و 9200 واحد آن آماده واگذاری است،‌ اظهار کرد: امسال از بودجه مصوب 80 میلیارد تومانی یارانه دولتی یک ریال پرداخت نشده است.

وی بیان کرد:‌ اگر بخواهیم بخش زیادی از مسکن مهر پردیس نیمه اول سال آینده به اتمام برسید به حدود 450 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس ادامه داد: به مجمع نمایندگان استان تهران پیشنهاد داده‌ایم تا از منابع مالی در اختیار آنها بودجه فوری نقدی برای تحویل 9200 واحد آماده تحویل تخصیص یابد.

وی همچنین از دستور نوبخت برای تامین ردیف اجرایی خط مترو تهران-پردیس خبر داد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000