مهرآبادی خبر داد:

اتمام پروژه‌های مسکن مهر شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر در ۲۱ استان

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۱۱/۲۹
تا کنون پرونده مسکن مهر شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر ۲۱ استان کشور با تحویل تمام واحدهای مسکونی به متقاضیان بسته شده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از ایرنا، احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی روز یکشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات ناحیه شهری مهرگان (مسکن مهر قزوین و حومه) افزود: ساخت و تحویل مسکن مهر در ۱۰ شهر جدید کشور نیز به پایان رسیده است.

وی اضافه کرد: پرونده مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر هشت استان نیز بسته شده است.

اصغری مهرآبادی یادآور شد: در مجموع طرح مسکن مهر در سه استان زنجان، یزد و چهارمحال و بختیاری به طور کامل به پایان رسیده و در استان های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و اصفهان نیز رو به اتمام است.

وی یادآور شد: در مجموع از سال ۸۶ تاکنون ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور ساخته شده که احداث ۲ میلیون واحد آن به پایان رسیده است.

اصغری مهرآبادی با اشاره به در حال ساخت بودن ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور، گفت: با پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی و معاون اول رئیس جمهوری کارگروهی به منظور کمک به تکمیل طرح مسکن تشکیل شده که در آن اختصاص ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای تامین خدمات زیربنایی و چهار هزار میلیارد ریال برای کمک به آماده سازی خدمات روبنایی تصویب شده و در انتظار موافقت هیات دولت است.

وی مجموع منابع مورد نیاز برای تکمیل مسکن مهر کشور را ۱۱۱ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: از این میزان ۴۰ هزار میلیارد ریال باید برای امور زیربنایی، ۴۰ هزار میلیارد ریال برای امور روبنایی و ۳۰ هزار میلیارد ریال نیز برای آماده سازی معابر، جدول کشی و ایجاد راه های دسترسی صرف شود.

اضغری مهرآبادی اظهار امیدواری کرد: طرح مسکن مهر کشور تا پایان سال آینده به طور کامل اجرا و پرونده آن بسته شود.

وی همچنین گفت: سیاست کلی دولت و وزارت راه و شهرسازی ارایه خدمات رفاهی مورد نیاز به شهروندان ساکن در مسکن مهر است.

مهرآبادی همچنین به طرح مسکن مهر قزوین اشاره کرد و گفت: پرونده مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر این استان به پایان رسیده و در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر آن نیز ۹۰۰ واحد نیمه تمام باقی مانده است که امیدواریم با کمک بانک ها برای تکمیل آنها اقدام شود.

در استان قزوین تا کنون ۵۸ هزار و ۹۵۵ واحد مسکن مهر احداث شده که ۹۰ درصد آن تکمیل شده است. در این نشست مسائل و مشکلات مسکن مهر استان قزوین مورد بررسی قرار گرفت.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000