مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان:

تعداد شهرهای دارای بافت فرسوده استان اصفهان به ۶۶ شهر رسید

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۱۲/۰۲
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: بافت فرسوده شهرهای حسن‌آباد، محمدآباد، ورزنه، نوش‌آباد، کمشچه، کوشک، گلشن، جوزدان و میمه تصویب شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، بنا به پیشنهاد اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان و بر اساس اولویت مداخله در بافت‌ها و محلات هدف شهرهای استان، محدوده بافت فرسوده تعداد ۹ شهر دیگر استان با مساحت بالغ بر ۴۲۱.۵ هکتار علاوه بر ۵۷ شهر دارای محدوده بافت فرسوده مصوب در جلسه کمیسیون ماده ۵ مطرح و مورد تصویب قرار گرفت.

حجت اله غلامی مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در این باره، گفت: از ۱۰۷ شهر استان در حال حاضر ۶۶ شهر دارای محدوده مصوب است که با تصویب این محدوده‌ها سطح کل بافت فرسوده استان از ۱۳۰۷۷ هکتار به ۱۳۴۹۸.۵ هکتار رسید که این مساحت ۹.۵ درصد از سهم کل بافت‌های فرسوده کشور را به خود اختصاص می‌دهد.

وی افزود: اهمیت شناسایی و تصویب محدوده بافت‌های فرسوده از این بابت است که محیط فیزیکی، مالکان و ساکنان این بافت‌ها زیر چتر سیاست‌ها و اقدامات حمایتی دولت و شهرداری‌ها قرار گرفته و زمینه بازآفرینی و مشارکتی آن‌ها به گونه‌ای قانونی فراهم می‌گردد.

گفتنی است شهرهای حسن‌ آباد با ۲۷ هکتار، محمد آباد ۲۶ هکتار، ورزنه ۳۴.۸ هکتار، نوش‌ آباد ۸۰.۱ هکتار، کمشچه ۳۰.۷ هکتار، کوشک ۵۶.۸ هکتار، گلشن ۵۴.۸ هکتار، جوزدان ۱۵.۹ هکتار و میمه با ۹۵.۴ هکتار از جمله شهرهای مصوب شده هستند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000