عزم جدی مسئولین استان سمنان در احیاء بافت ناکارآمد شهری

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۱۲/۰۸
بازآفرینی شهری استان سمنان با حضور استاندار استاندار سمنان و مسئولین دستگاه‌های اجرائی عضو این ستاد تشکیل شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی ، در این جلسه که با حضور سید شهاب‌الدین چاووشی استاندار سمنان، دهقان سرپرست اداره کل مسکن و شهرسازی استان سمنان به عنوان دبیر جلسه و ابک سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار و فرمانداران شهرستان‌های استان و مسئولین دستگاه‌های اجرائی عضو این ستاد تشکیل شد.

ابتدا ابک شرح مختصری از مساحت و وضعیت بافت فرسوده و ناکارآمد ارائه داد و سپس دهقان دبیر جلسه ضمن گزارشی مختصر از اقدامات انجام شده نظیر افتتاح دو طرح تأسیس فرهنگسرا و سالن چند منظوره ورزشی در محلات هدف در شهر سمنان و برنامه‌های در دست اقدام جهت نوسازی و بهسازی این مناطق در سطح استان در سال‌های آینده، آمادگی کامل مجموعه اداره کل و شرکت عمران بهسازی استان را در اجرای موفق این طرح اعلام کرد و افزود: به همت و همکاری همه مسئولین ذیربط در این امر به‌ ویژه شهرداری‌ها انشاا... بتوانیم در برنامه زمان‌بندی شده این طرح را به سرانجام برسانیم.

در ادامه این جلسه استاندار سمنان با بیان اینکه بافت‌های فرسوده استان سمنان باید سامان‌دهی شود گفت: در راستای اجرای طرح بازآفرینی باید توسعه گران شناسایی شوند و امتیازات قانونی برای این افراد پیش‌بینی شود.

وی فقرزدایی را یکی از مهم‌ترین رویکردهای دولت در چند سال اخیر دانست و گفت: بافت فرسوده شهرها مرکز ثقل فقر در جامعه است و ما به دنبال کارهای زیرساختی گسترده‌ای نیستیم بلکه در این طرح افزایش جمعیت به‌واسطه ساخت و سازهای جدید یکی از سیاست‌های مهم دولت است.

استاندار سمنان گفت: استان سمنان در حوزه مسکن کمبودی ندارد و مشکل ما ساخت مسکن مناسب مبتنی بر اصول اولیه یک مسکن ایمن است.

چاووشی احیای بافت تاریخی در سراسر استان سمنان در دستور کار دانست و گفت: ابنیه تاریخی باید به‌عنوان یک محور گردشگری مهم در سطح استان حفظ شود و اصلاح بافت‌های فرسوده هم گام با احیای این بناها انجام شود.

قابل‌ ذکر است در ۱۷ شهر استان سمنان بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ هکتار بافت فرسوده شناسایی شده است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000