۱۳۰۰ حساب اخلالگر ارز مسدود شد

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۶/۱۲/۰۸
دادستان تهران از انسداد ۱۳۰۰ حساب با مانده ۳۷ میلیارد تومان مربوط به اخلالگران بازار ارز خبر داد و گفت: گردش مالی ۶ هزار میلیارد تومان مسدود شده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از ایبِنا، عباس جعفری دولت آبادی درباره تعداد دستگیری متهمان و اخلالگران بازار ارز، اظهار داشت: تاکنون ۲۷ نفر از اخلالگران بازار ارز از سوی پلیس و وزارت اطلاعات به دادستانی معرفی و دستگیر شده اند.

وی افزود: همچنین ۱۳۰۰ حساب بامانده ۳۷ میلیارد تومان و گردش مالی ۶ هزار میلیارد تومان مسدود شده و با این اقدامات به زودی شاهد اتفاق های خوبی در بازار ارز خواهیم بود.

دادستان تهران افزود: تا به امروز اقدامات پلیس و دستگاه های مرتبط برای جمع آوری افرادی که اقدام به خرید و فروش غیرمجاز ارز می کنند ادامه داشته و به موجب قانون افرادی که اقدام به خرید و فرش عمده غیرمجاز ارز می کنند به دادستانی معرفی و تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

جعفری دولت آبادی گفت: براساس قانون مبارزه باید باقاچاق کالا و ارز باید با کسانی که خرید و فروش سازمان یافته قاچاق ارز و همچنین اختلال در نظام ارزی کشور ایجاد می کنند، برخورد شود که بر همین اساس تاکنون براساس قانون در این خصوص اقدام شده است.

وی درباره تاثیر دستگیری این ۲۷ نفر، توضیح داد: به طور حتم اقدامات دستگاه قضا در کنار فعالیت های بانک مرکزی موثر خواهد بود. زیرا اگر روند تقاضای ارز مدیریت شود و نظارت سیستمی بر خرید و فروش، توزیع ارز و همچنین ارز صادراتی وجود داشته باشد، شاهد اتفاق های خوبی در این بازار خواهیم بود.

دادستان تهران، گفت: نکته مهم در حال حاضر تداوم برخورد و نظارت بر بازار است زیرا اقدام بانک مرکزی درباره جلوگیری از فعالیت صرافی های غیرمجاز، موثر و به موقع است و دادستانی هم بر اساس صلاحیت هایی که دارد سعی کرده تا افراد را تحت تعقیب قرار دهد و این سیاست تداوم خواهد یافت.

وی درباره لزوم ایجاد سامانه ای برای بررسی بازار و جلوگیری از مشکلات احتمالی، توضیح داد: ما از ایجاد چنین سامانه ای استقبال می کنیم زیرا تنها اقدام بانک مرکزی کافی نیست و همه سیستم های مرتبط باید همکاری داشته باشند زیرا تنها نظارت بانک مرکزی کافی نیست.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000