شرط اصلی افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن

پرداخت تسهیلات تا ۵۰ درصد قیمت مسکن، همواره در دستور کار بانک مسکن بوده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از فارس، ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیرعامل بانک مسکن با بیان این مطلب گفت:شرط افزایش سقف تسهیلات ۸۰ میلیونی خرید مسکن این است که متقاضیان استطاعت بازپرداخت اقساط را داشته باشند.

رحیمی انارکی در پاسخ به این سؤال که سیاست بانک مسکن همواره بر این پایه بوده است که تسهیلات را تا 50 درصد قیمت را حفظ کند، حال اگر طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته، قیمت مسکن در سال آینده افزایش یابد، آیا پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات 80 میلیونی خرید مسکن به بانک مرکزی ارائه خواهد شد، گفت: حفظ قدرت خرید و پرداخت تسهیلات تا 50 درصد قیمت مسکن همواره در دستور کار بانک مسکن بوده است.

وی افزود: اما موضوعی که برای بالا بردن سقف تسهیلات خرید مسکن مهم است، این است که اگر سقف تسهیلات خرید مسکن افزایش یافت، بازپرداخت اقساط نیز در استطاعت متقاضیان مسکن باشد.

مدیرعامل بانک مسکن ادامه داد:‌ اگر اقساط در استطاعت متقاضیان دریافت تسهیلات نباشد، این موضوع به مطالبات معوق تبدیل می‌شود.

رحیمی انارکی خاطر نشان کرد:‌ یکی از فاکتورهایی که برای افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن همواره لحاظ می‌شود این است که گروه‌های هدف بتوانند اقساط خود را پرداخت کنند.

وی اظهار داشت:‌ پس اگر توان مالی و قدرت خرید متقاضیان و بازپرداخت اقساط افزایش یابد، می‌توان بر روی ارائه پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن تصمیم‌گیری کرد.

طبق آمارهای بانک مرکزی، میزان معاملات و قیمت مسکن طی دو سه ماه گذشته بین 10 تا 15 درصد افزایش داشته است، بنابراین طبق پیش‌ بینی‌های صورت گرفته از سوی رئیس اتحادیه املاک، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل بانک مسکن، سال آینده قیمت مسکن در حد شاخص تورم و یا دو درصد بالاتر افزایش خواهد یافت. بنابراین اگر قیمت مسکن افزایش یابد، برای حفظ قدرت خرید، نیاز است تا تسهیلات مسکن نیز به تناسب این افزایش، تقویت شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000