عضو کمیسیون عمران مجلس اعلام کرد:

پاسخ‌های وزیر راه و شهرسازی به سؤالات استیضاح‌کنندگان منطقی و قانع‌ کننده بود

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۱۲/۱۴
انصافا باید بگوییم که وزارت راه و شهرسازی با دست خالی توانسته خوب عمل کند و قدم‌هایی را در جهت مثبت بردارد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، یوناتن بت‌کلیا عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در خصوص موضوع کمیسیون عمران مجلس درباره استیضاح وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: به عقیده من آقای آخوندی با تمام خلوص، پاکی، پاک‌نیتی و انسانیت به عنوان یک شخصیت پاسخگو تمام ۵ بند موجود در متن استیضاح‌کنندگان را پاسخ داد و در مورد آن‌ها توضیحاتی را ارائه کرد.

بت‌کلیا در ادامه تأکید کرد: من به نوبه خود از استیضاح‌کنندگان برای طرح این سؤالات تشکر می‌کنم چون باعث شدند مطالبی مطرح شود که شاید سال‌ها مورد انتظار نمایندگان و در ذهن آن‌ها بود ولی از آن صحبت نمی‌شد.

نماینده اقلیت مسیحیان، آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه به نظر من تمام پاسخ‌ وزیر راه و شهرسازی در جلسه کمیسیون عمران منطقی و قانع‌کننده بود، گفت: ای کاش نمایندگان استیضاح‌کننده مدتی زمان استیضاح را به تعویق انداخته و پاسخ‌های آخوندی را بررسی می‌کردند تا بتوانند آن‌ها را لمس و از نزدیک احساس کنند.

وی در ادامه سخنان خود جلسه ی برگزار شده را جلسه‌ای خوب و مشخص‌کننده ماهیت اصلی استیضاح‌کنندگان دانست و گفت: آقای آخوندی در جلسه تمام فرآیند‌های اجرایی در حوزه ریلی، جاده‌ای و هوایی را تشریح کردند که به نظر من همگی قانع‌کننده بود و اگر هم در جایی قصور و یا کمبودی دیده می‌شد انصافا باید بگوییم که وزارت راه و شهرسازی با دست خالی توانسته خوب عمل کند و قدم‌هایی را در جهت مثبت بردارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: تا پیش از این پروژه‌های ما با مشارکت ۳۰ درصدی بخش خصوصی و ۷۰ درصدی دولت انجام می‌گرفت که طبیعتا امری زیان‌بار محسوب می‌شود اما امروز می‌بینیم که با اقدامات مثبت آقای آخوندی این عملکرد برعکس شده و بخش خصوصی مشارکت ۷۰ درصدی را به خود اختصاص می‌دهد.

به گفته این نماینده مجلس این امر بدون شک نشان‌دهنده عملکرد مثبت وزارت راه و شهرسازی و بالا رفتن اعتماد مردم نسبت به برنامه‌ها و اقدامات این وزارتخانه و در نتیجه دولت است.

بت‌کلیا با توجه به این که در حال حاضر گزارش استیضاح کنندگان بر مبنای استیضاح است، گفت: به تصور من اگر پاسخ‌های آقای آخوندی در صحن مجلس و برای تمامی نمایندگان ارائه شود قطعا بازخوردی بسیار مثبت خواهد داشت چرا که آن‌ها نیز بر مبنای جو سیاسی و جناحی عمل نخواهند کرد.

وی در پایان تأکید کرد: به تصور من این استیضاح به نتیجه نخواهد رسید چون آقای آخوندی نه تنها از شخصیت بسیار والایی برخوردار است بلکه خود استیضاح‌کنندگان نیز بر این امر واقف شدندکه شاید ایشان یکی از بهترین وزرای کابینه آقای روحانی در دولت باشد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000