مدیر عامل گروه شرکت سرمایه گذاری مسکن اعلام کرد:

درآمد ۶۵۳ هزار میلیارد ریالی گروه سرمایه گذاری مسکن در سال مالی ۹۶

گروه شرکت سرمایه گذاری مسکن، امروز 16 اسفند ماه، مجمع عمومی سازمان سهام خود را برگزار می کند.
پایگاه خبری بانک مسکن

محمدرضا امینی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری مسکن، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، اعلام کرد: این گروه ساختمانی که بیشتر پروژه هایش در حوزه ی میان درآمدی بوده با توجه به تحقق اهداف تعیین شده ی خود در بودجه ی سال 96 و در بهره گیری رونق نسبی بوجود آمده در بازار مسکن، مورد توجه معامله گران سهام قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه گروه سرمایه گذاری مسکن بر اساس صورت های مالی حسابرسی شده، موفق به پوشش 102 درصدی بودجه ی سال مالی 96 خود شده ، ادامه داد: این شرکت برای سال مالی 96، سود 510 میلیارد ریالی ( 93 ریال به ازای هر سهم) محقق کرده است که نسبت به سال مالی قبل، 16 درصد افزایش داشته است.

امینی افزود: درآمد عملیاتی این شرکت در این سال 653 میلیارد ریال بوده که 83 درصد آن مربوط به سود حاصل از سرمایه گذاری در سهام شرکت های تابعه، 16 درصد سود حاصل از فروش سرمایه گذاری ها و یک درصد مربوط به سود حاصل از سایر فعالیت ها است.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری مسکن گفت: مدیریت گروه سرمایه گذاری مسکن، تلاش دارد در سال آینده با ادامه ی سیاست های مدیریت ساماندهی دارایی های راکد و راه اندازی پروژه های متوقف و نیمه راکد و افزایش سرعت تکمیل آن ها و همچنین ورود به پروژه های سودآور ، بستر مناسبی برای سودآوری و افزایش نرخ بازدهی برای صاحبان سهام به ارمغان آورد.

وی افزود: همچنین از دیگر اهداف گروه شرکت سرمایه گذاری مسکن در سال 97 ادامه ی سیاست چابک سازی و بهینه سازی ساختار و تشکیلات و تبعه آن متناسب سازی هزینه های تشکیلاتی - اداری با سطح فعالیت های گروه است.

امینی در پایان گفت: کاهش و اصلاح نرخ میانگین تسهیلات دریافتی و تسویه ی تسهیلات معوق با هدف کاهش هزینه های مالی و متناسب کردن آن با سطح فعالیت های گروه از دیگر سیاست های این شرکت در سال مالی 97 خواهد بود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000