ساخت ۹۱ مدرسه در شهرهای جدید طی ۵ سال گذشته

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۶/۱۲/۱۹
ارتقای کیفیت زندگی در شهرهای جدید از جمله برنامه‌ های دولت است و منابع مختلف در این مسیر به کار گرفته شده اند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حبیب الله طاهرخانی ، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید در مراسم بهره ‌برداری یک دبیرستان در شهر جدید گلبهار، با بیان این مطلب افزود: در آغاز فعالیت دولت یازدهم مجموعه شهرهای جدید با بارگذاری بسیار شدید واحدهای مسکن مهر مواجه شدند. به منظور رفع مشکلات زیرساختی و روبنایی این واحدها تسهیلات بسیاری پیش بینی شد زیرا بدون تأمین زیرساخت های زیربنایی و روبنایی، مسکن ارزش سکونت ندارد.

وی ادامه داد: حوزه آموزش و پرورش یکی از مسائل مورد توجه در شهرهای جدید است چنانکه ظرف پنج سال اخیر ۹۱ مدرسه در این شهرها ساخته شد که برابری می کند با تعداد مدارسی که در طول عمر ساخت شهرهای جدید بنا شده اند. ۹۵ مدرسه دیگر نیز در حال ساخت است که پیشرفت‌ اجرایی ۲۰ تا ۹۰ درصدی دارند.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید، گفت: کیفیت مدارس به گونه ای است که دارای محوطه‌های بزرگ باشند و بتوانند خدمات تفریحی و فرهنگی مختلف را علاوه بر دانش آموزان به مردم یک محل نیز ارائه دهند و این مدارس محور و مرکز محلات را بر عهده گیرند. ساخت مدارس اجتماع محور با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش دنبال می شود.

تا کنون ۱۷ شهر جدید در سطح کشور با سکونت ۸۰۰ هزار نفر ایجاد شده است. در این میان شهر جدید هشتگرد در استان البرز با ۶۷۵ هزار نفر بیشترین و شهر جدید مهاجران در استان مرکزی و شهر جدید رامشار در چهارمحال و بختیاری با ۶۰ هزار نفر کمترین جمعیت را دارند.

طاهرخانی همچنین به پروژه قطار برقی گلبهار - مشهد اشاره و بیان کرد: این پروژه از فعال ترین پروژه‌های قطار شهری در کشور است که برای ساخت آن تا کنون ۴۰ کیلومتر تملک شده و هیچگاه این پروژه متوقف نشده است.

وی افزود: شورای اقتصاد فاینانس پروژه گلبهار مشهد را صادر کرده و سال آینده اجرایی می شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000