پیاده سازی ارز دیجیتال داخلی با نظارت پژوهشکده پولی و بانکی

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۶/۱۲/۲۰
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پیاده سازی ارز دیجیتال داخلی با نظارت پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- ایبنا، محمد جواد آذری جهرمی در اولین نشست خبری برخط با خبرنگاران، درباره ایجاد ارزهای داخلی و مذاکرات با بانک مرکزی و پژوهشکده پولی و بانکی، اظهار داشت: به طور حتم بحث ارز، موضوعی است که در اصل به بانک مرکزی ارتباط دارد اما هنگامی که بحث ارز دیجیتال مطرح می شود، به دلیل اینکه به حوزه دیجیتال و الکترونیکی ورود می کند، به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم ارتباط پیدا می کند.

وی افزود: موضوعی که وجود دارد این است که اطلاعات و آگاهی مردم در این زمینه از مسئولین بیشتر است و با یک عقب افتادگی آگاهی از سوی دست اندرکاران این حوزه مواجه هستیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه، با بانک مرکزی و پژوهشکده پولی و بانکی فعالیت ها و مذاکرات خوبی در این زمینه آغاز شده است، تصریح کرد: همچنین معاونت فناوری های نوین بانک مرکزی نیز در این زمینه مطالعات و بررسی را آغاز کرده و در زمینه فین تک ها و حمایت از این حوزه نیز اقدامات مناسبی از سوی این بخش در حال انجام است.

جهرمی، گفت: بر اساس مذاکرات انجام شده با پژوهشکده پولی و بانکی و پست بانک قرار است نمونه ای از این ارزها پیاده سازی شود تا این ارزها برای مسئولین این عرصه به نمایش گذاشته شود.

وی ادامه داد: فراخوان های لازم داده شده و اجرای این طرح بر عهده پست بانک است اما پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی بر آن نظارت داشته و هماهنگی ها در حال انجام است که در سال ۹۷ شاهد اتفاق های خوبی در این زمینه خواهیم بود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000