سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ اعلام کرد:

تدوین آیین نامه پرداخت ۱۵ میلیون تومانی تسهیلات ازدواج

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۷/۰۱/۱۸
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ مجلس گفت: پرداخت تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی ازدواج از اولین روز سال جدید لازم الاجرا است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از خانه ملت، علی اصغر یوسف نژاد، با اشاره به امتناع بانک ها از دریافت درخواست تسهیلات ازدواج ۱۵ میلیون تومانی توسط زوج ها، اظهار داشت: از نگاه مجلس قانون بودجه سنواتی از اولین روز سال قابلیت اجرایی دارد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ مجلس، بیان داشت: قانون بودجه سال ۹۷ در خصوص تسهیلات ازدواج صراحت لازم و کافی را دارد و بانک ها باید تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی را با اقساط ۵ ساله به زوج ها پرداخت کنند.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس دهم، در خصوص نحوه اجرایی شدن قانون و تسهیلات ازدواج گفت: بانک مرکزی باید نسبت به این مصوبه مجلس اقدام کند، چرا که تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی ازدواج خواسته دولت، رئیس جمهور و مجلس است.

وی یادآور شد: موضوع تسهیلات ازدواج ۱۵ میلیون تومانی را شخص رئیس جمهور با حضور در وزارت اقتصاد مطرح کرد و نمایندگان مجلس با آن موافقت کردند که به نظر می رسد این تسهیلات از جمله مطالبات مردم است.

به گزارش یوسف نژاد تاکید کرد: تسهیلات ازدواج قابلیت اجرایی دارد و انتظار می رود دولت نسبت به اجرای هر چه سریعتر این قانون اقدام کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ مجلس، به علت تاخیر دولت در اجرای قانون اشاره کرد و اظهار داشت: اجرای قوانین دو هفته بعد از ابلاغ آن از سوی رئیس جمهور جنبه عملیاتی می گیرد، در واقع در حال حاضر پرداخت تسهیلات ازدواج مراحل تدوین آیین نامه و دستور العمل را پشت سر می گذارد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000