۳۵ هزار و ۲۰۰ خانه در بازسازی کرمانشاه ساخته می شود

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۱/۲۲
بنیاد مسکن برنامه احداث 35 هزار و 200 خانه در جریان زلزله کرمانشاه و بازسازی این منطقه را بر عهده دارد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، معاون امور بازسازی بنیاد مسکن در این باره گزارش داد: علاوه بر برنامه ساخت کامل بیش از 35 هزار واحد مسکونی در قالب بازسازی پس از زلزله، تعمیر نزدیک به 60 هزار واحد مسکونی که آسیب جدی و کامل ندیده اند نیز در دستور کار قرار دارد.
عزیز ا... مهدیان همچنین از ارایه سیمان رایگان به مالکان خانه های آسیب دیده برای بازسازی خبر دادو گفت:
تا کنون برای ساخت 42 هزار واحد مسکونی در بانک ها پرونده تسهیلات بازسازی تشکیل شده و تسهیلات مورد نظر به متقاضیان پرداخت شده است.
بر اساس آنچه پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی گزارش داده است، بنیاد مستضعفان در بازسازی مناطق زلزله‌زده، سیمان را رایگان در اختیار بنیاد مسکن قرار داده است و به همین دلیل نیز بنیاد مسکن در جریان بازسازی‌ها به هر واحد مسکونی احداثی ۸ تن سیمان رایگان و برای هر واحد تعمیری ۱۰ تن سیمان رایگان می‌دهد.
معاون امور بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین از افزایش ۵ میلیون تومانی تسهیلات مسکن ‌روستایی از ۲۰ به ۲۵ میلیون تومان در سال جاری خبر داد و گفت: در مناطق روستایی صدور پروانه و کنترل مصالح ساختمانی و تمامی مواردی که به مسکن مرتبط است توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام می شود که اینکار بسیار به روند بازسازی در روستاهای زلزله‌زده کمک کرده است.
مهدیان ادامه داد: در شهرهای استان کرمانشاه، صدور پروانه ساختمان با شهرداری هاست و در کنترل مصالح ساختمانی نیز سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها مشارکت دارند و به همین دلیل در شهرها روند بازسازی با کندی مواجه شده است.
وی خاطرنشان کرد: برنامه این است که واحدهای ۱۰۰ درصد تخریبی در روستاها تا پایان شهریورماه سالجاری به اتمام برسدو برای واحدهای فرسوده و آسیب دیده روند کار به این صورت است که تا پایان شهریورماه ۹۸ کار بازسازی شهرها تمام شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000