عوامل اقبال به آپارتمان‌های ۶۰ تا ۸۰ مترمربعی

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۱/۲۸
یک پنجم معاملات مسکن در ماه گذشته به آپارتمان‌های ۶۰ تا ۸۰ مترمربع تعلق داشته است و سهم این گروه در بازار مسکن به دلیل تناسب با میزان بودجه متقاضیان خرید مسکن، قابل توجه است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از «دنیای اقتصاد»، افزون بر اینکه متراژ ۶۰ تا ۸۰ مترمربعی هم برای خانه اولی‌ها مناسب بوده و هم پاسخگوی نیاز گروهی از متقاضیان تبدیل به احسن ملک است، مزیت دیگر این دامنه متراژ برخورداری از اتاق خواب استاندارد است؛ اتاقی که فضای کافی برای گنجاندن اجزای متعارف سرویس خواب را دارد و اغلب آپارتمان‌های نقلی و ریزمتراژ فاقد آن هستند.

بسیاری از واحدهای در این دامنه متراژ بر اساس ارزش میانگین هر مترمربع آپارتمان در تهران، بین ۳۶۰ تا ۴۸۰ میلیون تومان معامله می‌شوند و با توجه به تسهیلات ۱۴۰ تا ۱۸۰ میلیون تومانی بانک عامل بخش مسکن که به زوجین پرداخت می‌کند، بین ۳۰ تا ۵۰ درصد از ارزش این آپارتمان‌ها با استفاده از تسهیلات بانکی تامین مالی می‌شود. بنابراین تا نیمی از قیمت این آپارتمان‌ها از طریق تسهیلات تامین می‌شود که خود یک امتیاز محسوب می‌شود. مجموعه این موارد موجب شده اقبال به آپارتمان‌های ۶۰ تا ۸۰ مترمربعی در بازار مسکن همواره زیاد باشد.

اگرچه متاثر از کمبود فایل نوساز در هفته‌های اخیر، آپارتمان‌های ۶۰ تا ۸۰ مترمربعی زیر ۳ سال ساخت در بازار کنونی به شکل محدود عرضه شده‌اند، اما بررسی «دنیای اقتصاد» حاکی از این است که تقریبا در تمام محله‌های مصرفی شهر آپارتمان در این دامنه متراژ با سن بنای بالاتر قابل جست ‌و جو است. این آپارتمان‌ها البته به ندرت در مناطق لوکس ساخته شده‌اند، چرا که تقاضای آپارتمان کوچک و میان ‌متراژ در این مناطق بسیار کمتر است. اما مشاوران املاک بزرگ و فعال در مناطق لوکس نیز یک لاین فعالیت خود را به آپارتمان‌های زیر ۹۰ مترمربع اختصاص داده‌اند تا به تقاضای جست ‌و جو در این حدود نیز پاسخ دهند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000