رحیمی انارکی تشریح کرد:

سهم تسهیلات صندوق پس ‌انداز یکم در نوسازی بافت‌های ناکارآمد

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۲/۰۱
مدیرعامل بانک مسکن از اختصاص ۸ درصد از تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم به نوسازی بافت‌های ناکارآمد شهری از ابتدای تاسیس در سال ۹۴ تا کنون خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، ابوالقاسم رحیمی انارکی در جریان چهلمین جلسه ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، به تجربه حضور خود در تعاونی‌های مسکن اشاره و اظهار کرد: تا کنون ۲ اقدام اساسی در بخش تعاونی های مسکن در بانک مسکن مبنی بر استفاده از تسهیلات عادی بانک به صورت بدون سپرده و همچنین در قالب مسکن مهر انجام گرفته است که بیشترین تسهیلات و تمدید دوره‌های مشارکت را با بین بانک و انواع تعاونی از آن خود کرده است.

وی سقف قابل تقسیط برای تعاونی‌های مسکن واقع در تهران را در سال جاری ۶۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: ما میزان اعطای تسهیلات به تعاونی ها را ۵۵ میلیون تومان و ۵ میلیون باقی ‌مانده را بابت سود دوره مشارکت قرار داده‌ایم، به این صورت مابقی هزینه‌ها باید از سوی خود تعاونی در ساخت و ساز تأمین شود که در بیشتر مواقع به مشکل خورده و مسائل عدیده‌ای را به همراه دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در تشریح جزئیات افتتاح حساب‌های صندوق پس ‌انداز یکم از سال ۹۴ تا کنون بیان کرد: طبق آمار موجود در سال ۹۴ در هر روزکاری به طور متوسط تعداد ۱۶۹ فقره حساب، در سال ۹۵، ۴۶۸ فقره حساب، سال ۹۶، ۷۴۸ فقره حساب و در سال ۹۷ تا کنون ۶۳۱ حساب به افتتاح رسیده است.

مدیرعامل بانک مسکن تعداد کل حساب‌های افتتاح شده تا زمان فعلی را بیش از ۴۰۰ هزار فقره حساب، تعداد حساب‌های زنده را ۳۱۰ هزار فقره و مبلغ جمع‌آوری شده و مانده فعلی حساب صندوق پس‌انداز یکم را ۶۴ هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

این مقام مسئول تعداد واحدهایی که تا به حال از تسهیلات صندوق پس ‌انداز یکم (از سال ۹۴ تا ۲۲ فروردین ۹۷) استفاده کرده‌اند را حدود ۴۶ هزار واحد اعلام کرد و افزود: از این تعداد نزدیک به ۱۴ هزار واحد مربوط به زوجین و حدود ۳۲ هزار واحد را مربوط به غیر زوجین‌ اعلام شده است.

به گفته وی، خالص میزان تسهیلات ارائه شده از سوی بانک مسکن از طریق این صندوق حدودا ۳۲ هزار میلیارد ریال است که تا کنون ۸ درصد آن در بافت فرسوده استفاده شده است.

رحیمی انارکی با تأکید بر اینکه میزان استفاده از تسهیلات صندوق پس ‌انداز یکم در بافت‌های ناکارآمد در کشور روبه افزایش است گفت: تا پایان سال ۹۶ حدود ۴۱ هزار واحد واقع در بافت فرسوده به بانک مسکن معرفی شده است که قرارداد ۴۰ هزار واحد آن تا کنون منعقد و ۹ هزار فقره از آن‌ها به مرحله فروش اقساطی رسیده است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000