کسب دو عنوان برتر از سوی شرکت کارگزاری بانک مسکن

شرکت کارگزاری بانک مسکن موفق به کسب دو عنوان برتر در سومین مراسم تجلیل از فعال‌ترین نهادهای مالی و شفاف‌ترین ناشران بازار سرمایه ایران شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا، سومین مراسم تجلیل از فعال‌ترین نهادهای مالی و شفاف‌ترین ناشران بازار سرمایه ایران یکی از برنامه‌های جنبی یازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه بود. در این مراسم که با حضور شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و جمعی از اعضای هیات مدیره این سازمان برگزار شد، شرکت کارگزاری بانک مسکن به عنوان نهاد مالی برتر بر اساس بیشترین تعداد کدهای معامله شده در بورس‌های اوراق بهادار معرفی شد و مورد تجلیل قرار گرفت.

این شرکت همچنین از نظر تعداد مجوز سرمایه‌گذاری خارجی واجد رتبه برترین نهاد مالی سال گذشته شد و به این ترتیب محمدمهدی بحرالعلوم، مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک مسکن در دو بخش برای دریافت لوح تقدیر از مدیران ارشد سازمان بورس و اوراق بهادار در جمع برگزیدگان این مراسم حضور یافت.

شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در این مراسم، با تاکید بر اینکه «شفافیت» یکی از ارکان مهم بازار سرمایه است، افزود: سرمایه‌گذاری یعنی خرید سهام ناشران و به همین خاطر مهم است که بتوانیم حضور ناشران پایبند به اصل شفافیت را در بازار سرمایه تقویت کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد زمانی فرا برسد که مردم با مشاهده اطلاعات مالی یک شرکت بتوانند درباره سرانجام اطمینان به آن تصمیم بگیرند و تاکید کرد: رسیدن به این نقطه با ارائه اطلاعات دقیق، صحیح و به موقع توسط ناشران میسر است.

محمدی با بیان اینکه امروز شاهد نمونه‌هایی از شرکت‌هایی که به این نقطه ایده‌آل رسیده‌اند هستیم و در این مراسم از شفاف‌ترین شرکت‌ها و نهادهای مالی تقدیر می‌شود، گفت: البته این حرکت به سمت شفافیت ادامه دارد و باید تقویت شود.

وی در خصوص معرفی نهادهای فعال بازار سرمایه که شرکت کارگزاری بانک مسکن نیز در زمره آنها قرار دارد، گفت: این نهادها باید به الگویی برای سایر فعالان بازار سرمایه و دیگر ارکان فعال اقتصادی تبدیل شوند. چراکه در واقع نهادهای مالی هستند که چهره مقابل سرمایه‌گذاران را توصیف می‌کنند. آنها راه صحیح سرمایه‌گذاری را به سرمایه‌گذاران معرفی کرده و حجم معاملات را شکل می‌دهند و افزون بر این، کمک می‌کنند که از حقوق سرمایه‌گذاران بازار سرمایه به درستی صیانت شود.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به برگزاری اولین دوره تقدیر از دارندگان دیپلم بورس کاردانش و فارغ‌التحصیلان MBA همزمان با این مراسم، یادآور شد: این اقدام به منظور بها دادن به کسانی است که به کسب تخصص بیشتر همت گمارده‌اند و به دنال کسب سود حلال در بازار سرمایه از طریق روش‌های علمی و سالم هستند. این گروه نیز کمک می‌کنند که عمق بازار سرمایه و قدرت و قوت آن افزایش یابد.

به گزارش هیبنا، در این جلسه علاوه بر معرفی فعال‌ترین نهادهای مالی و شفاف‌ترین ناشران بازار سرمایه، از 6 دانش‌آموز فارغ‌التحصیل رشته بورس در شاخه کاردانش و 8 فارغ‌التحصیل رشته MBA در دانشگاه‌های سراسر کشور به عنوان برترین‌های این حوزه تقدیر شد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000